Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45817938
WIĘC WIEC! - Koncerty: BuJaMBi, Dorota Osińska, Raz Dwa Trzy
Termin:
Od: 29-08-2015, 19:00
Do: 29-08-2015
Kategoria:

 

Nazwa cyklu: "WIĘC WIEC!"... dlaczego? Bo będziemy wiecować. I będą to wiece radosne, bo i powód naszych spotkań będzie znakomity – świadczą o tym zaproszeni artyści. Artyści, natchnieni wizjonerzy, bezkompromisowi twórcy artystycznych kreacji, posiadający bardzo wąskie i wierne grono już nie wielbicieli, ale wyznawców ­ AMBASADORZY KULTURY POLSKIEJ.

 

Miejsce: piękny, zrewitalizowany, zjawiskowy krotoszyński Rynek!

 

Zachęcamy do wykupienia miejsc siedzących na koncert - cena 5 PLN (ilość TYLKO 350 szt.), kup bilety w kasie oraz online na stronie: www.bilety.kok.krotoszyn.pl W razie niepogody koncert będzie przeniesiony na salę Kina 3D Przedwiośnie! Zagwarantuj sobie miejsce!

 

Będziemy wiecować na rzecz uczestnictwa w kulturze w sposób wykazujący nasze zadowolenie, że jest nam dobrze wtedy, gdy nas dotyka, że potrzebujemy kultury, że jesteśmy w dobrym towarzystwie – bo z pewnością je stworzymy.

 

Będą gotowe transparenty, część do samodzielnego, kreatywnego przez Was zapisania. Na kolejnych wiecach będzie przybywać kolejny wielki, długi, dostojny wiecowy transparent z myślą ważną o kulturze ważnych ludzi dla rozwoju naszej cywilizacji. Kulminacja będzie na końcu sierpnia, kiedy będzie największy wiec. Wtedy będziemy już dysponować sporym zbiorem naszej wiecowej twórczości o kulturze i sztuce. Z tego powstanie galeria myśli „Więc KULTURA!”.

 

 

Zapraszamy również na nasze wydarzenie na Facebooku... 

Spotykamy się poraz szósty w ramach WIĘC WIEC-u na Rynku, i niestety jest to ostatnie spotkanie w tym roku ale mamy ogromną nadzieję na kontynuację cyklu koncertów w roku 2016, a podczas ostatniego tegorocznego WIĘC WIEC-u zobaczymy i posłuchamy takich artystów jak:

 

19:00 - 20:15 - BuJaMBi

20:30 - 21:45 - Dorota Osińska

21:45 - 22:00 - Wiec 6

22:00 - 23:15 - Raz Dwa Trzy 

BuJaMBi - zespół znany z rodzinnego podwórka, bo aż z samego Krotoszyna. Przypadkowe spotkanie starych znajomych zapoczątkowało niezwykłą przygodę. Bujambi powstał w 2011 roku, a w listopadzie 2014 ukazała się ich nowa płyta. Grają muzykę z gatunku bluesa, rocka, poezji śpiewanej i szantów. Zespół oprócz coverów w swoim repertuarze ma także kompozycje Bunia i Jarsona, do wierszy Leśmiana i Gałczyńskiego oraz tekstów autorstwa Pawła „Płócienia” Płócienniczaka oraz Hoffiego.

 

 

Skład zespołu:

Maciej 'Bunio' Zenfler – śpiew, gitary, mandolina, drumla

Jarosław 'Jarson' Reising – śpiew, gitara solowa, mandolina

Maciej 'Hoffi' Hoffmann – gitara basowa, chórki

Marta Ratajczyk – skrzypce, “przeszkadzajki”, chórki 

DOROTA OSIŃSKA - finalistka drugiej edycji "The Voice of Poland", zachwyciła widzów i jurorów wzruszającą interpretacją „Calling you”. Swoją karierę rozpoczęła w 2003 roku jako aktorka warszawskiego Teatru Rampa. Jednak już w roku następnym nagrała swój debiutancki album "Idę", który został wydany w Polsce i USA. Współpracowała z takimi osobistościami jak: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan czy Ernest Bryll. Jesienią 2013 r. ukazał się jej trzecia solowa płyta "Teraz".

 

 

......

 


 

RAZ DWA TRZY - zespół istnieje od 25 lat, od tego czasu koncertuje w kraju i za granicą. Pochodzący z Zielonej Góry artyści kupili publiczność swoją nietuzinkową muzyką. Łączącą rockowe brzmienie ze współczesną poezją. Szczególny, zdystansowany rodzaj egzystencjalizmu poparty elementami sympatii do szeroko pojętej ludzkości, charakterystyczny dla twórczości Adama Nowaka z czasem został poszerzony o elementy bluesa, jazzu, folku. Tak skomponowane brzmienie z głębią tekstu wciąż zyskuje nową rzeszę słuchaczy. W ich repertuarze znaleźć można m.in. interpretacje twórczości Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego.

 

 

Skład zespołu:

Adam Nowak – śpiew, gitara

Jacek Olejarz – perkusja

Grzegorz Szwałek – akordeon, klarnet, keyboard

Jarosław Treliński – gitara

Mirosław Kowalik – kontrabas, gitara basowa

Tadeusz Kulas - trąbka, grzechotka


lokalizacja
Miejsce:

Rynek w Krotoszynie
ikona daty 14-08-2015, 17:06 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się