Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Karate - nowi mistrzowie świata

Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów World Union Karate Federation (WUKF)
Nowy Sad 12-14 października 2012, Serbia.

W skład reprezentacji Polski weszło 5 zawodników z ASW Nippon Krotoszyn. Byli to Artur Kujawski, Dawid Bielski, Fryderyk Grenda, Martin Grunek, Samuel Zieliński. Na trenera kadry powołany został Cezary Grenda.

Artur, Fryderyk i Dawid startowali w konkurencji kata juniorów shotokan indywidualnie. Artur Kujawski zdobył brązowy medal, a Dawid Bielski po walkach półfinałowych uplasował się ostatecznie na miejscu siódmym. Fryderyk Grenda nie przeszedł rundy eliminacyjnej. Zawodnicy ci startowali również w kata drużynowo i zostali mistrzami świata!

Samuel Zieliński startował w konkurencji kata dzieci rocznik 1999-2000. Po bardzo dobrych eliminacjach ukończył rywalizacje w półfinale, zajmując również  siódme miejsce. Samuel uczestniczył także w konkurencji kumite shobu ippon (do dwóch punktów). Niestety, przegrał pierwszą walkę.

Bardzo dobrze zaprezentował się inny zawodnik Nippona Martin Grunek. Startował w kumite drużynowym juniorów ippon shobu (do jednego dużego punktu) oraz shobu ippon rotation wraz z Piotrem Wawrzyniakiem i Jakubem Rączkowiakiem, czego efektem są dwa srebra i dwa tytuły wicemistrzowskie W drodze do finału nasza drużyna pokonała Rumunię, Martin wygrał swoją walkę 2:0. W kolejnej rundzie pokonali Włochy, Martin swoją walkę zremisował 1:1. W finale niestety ulegli Rosjanom.