45818144
grafika
Powiązane galerie:
II Turniej Wsi w Różopolu - relacja z imprezy

22 czerwca 2014 r. w Różopolu odbył się II Turniej Wsi,  którego organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Różopole. W tym roku udział wzięło 10 wsi: Różopole, Roszki, Baszyny, Kobierno, Gorzupia, Tomnice, Smoszew, Bożacin, Lutogniew, Dzierżanów. Wsie zmagały się w 15 konkurencjach m.in. bieg w workach dla dzieci, slalom z jajkiem, siłacze na start, slalom z taczką, wyścig rydwanów, narciarz, wbijanie gwoździ.  Każda wieś wystawiła drużynę składająca się z około 20 zawodników. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody wszystkim dopisywał humor.

VIII miejsce - Baszyny

Równolegle odbył się mini turniej piłki nożnej, w którym udział wzięło 9 drużyn.
W turnieju piłki nożnej I miejsce zajęli mieszkańcy Różopola, II miejsce Roszek, natomiast na III miejscu uplasowała się drużyna z Gorzupii.

Wszystkie wsie biorące udział w turnieju otrzymały dyplomy i nagrody. Drużynom, które zajęły pierwsze miejsca, wręczono puchary.

Turniej został sfinansowany ze środków Miasta i Gminy Krotoszyn w ramach zadania publicznego realizowanego w trybie inicjatywy lokalnej.