Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45817947
Wiadomości
grafika
KS Krotosz w Mieście Biegaczy - Walencji

 

Początek grudnia to dla nas bardzo ciepły i mile spędzony czas ze względu na udział w Maratón Valencia Trinidad Alfonso EDP. Do miasta biegaczy, bo tak często nazywane jest trzecie miasto Hiszpanii – Walencja, dotarliśmy po długiej podróży w piątkowe późne popołudnie. W sobotni poranek ponad dwudziestoosobowa nasza grupa udała się po odbiór swoich numerów startowych do Ciudad de las Artes y las Ciencias (pol. Miasteczko Sztuki i Nauki). Większość z nas wybrała dystans maratoński a pozostali postanowili uczestniczyć w biegu na 10 km. Całe biuro zawodów oraz Expo wyglądało imponująco i wywarło na nas olbrzymie wrażenie i już dzień przed startem mogliśmy się spodziewać niesamowitej i chyba jak na razie niespotkanej nigdzie indzie do tej pory atmosfery.

 

Trasa dystansu maratońskiego wiodła najbardziej atrakcyjnymi miejscami tego wspaniałego czystego i przyjaznego miasta, ale postanowiliśmy to sprawdzić wraz z przewodnikiem po odebraniu swoich pakietów startowych, które były wypasione.

 

Piękna stara architektura miesza się z nowoczesnymi budynkami, bujna zieleń, której nie brakuje jest wspaniale wkomponowana co czyni to miasto jeszcze bardziej niezwykłe.

 

Niedzielny bieg obu dystansów odbył się o godzinie 8:30. Na linii startu Maratonu stanęło 22 tysiące uczestników a do dziesięcio kilometrowego odcinka 8 500 biegaczy.

Moment wystrzału startera był niesamowity i od samego włączenia stopera zegarka do wyłączenia go na mecie panowała euforia biegacza. Od samego początku cieszyliśmy się każdym oddanym przez nas krokiem, każdym widokiem, a napotkani kibice, którzy byli na całej trasie a było ich ponad 200 tysięcy oddawali swoją energię głośnym dopingiem nam, biegaczom.

 

Na obu dystansach padły rekordy trasy zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Oba autorstwa etiopskich biegaczy, Leula Gebrselassie i Ashete Dido. Czas 2:04:30 osiągnięty przez Etiopczyka jest dziesiątym najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie w maratonie. Rekordami trasy zakończyła się także rywalizacja w biegu towarzyszącym na 10 kilometrów, lecz to dla nas było sprawą drugiego planu z uwagi na fakt wyniku Sergiusza Sójki. Najmłodszy członek naszej grupy na mecie uzyskał fenomenalny czas 38:45 i tym samym mogliśmy cieszyć się jego nowym rekordem życiowym i drugim miejscem na podium w słonecznej Walencji co jest niewątpliwie wielkim sukcesem biegacza klubu Krotosz.

 

Miniona biegowa przygoda zostanie nam chyba w pamięci na zawsze ze względu na niesamowitą organizację tej wspaniałej imprezy, jak i kibiców na trasie, którzy oddają swoje serce by NAM biegło się lepiej.

 

Bieg Maratoński ukończyli:

Maciej Sobkowiak

Monika Sobkowiak

Artur Marek

Jarosław Marciniak

Joanna Lis

Justyna Olejniczak

Karol Olejniczak

Paweł Błażutycz

Damian Witkowski

Dariusz Poczta

Diego González Carrasco

Piotr Grzempowski

Andrzej Maciejewski

Arkadiusz Karolczak

 

10km:

Joanna Olejniczak

Martyna Orpel

Sergiusz Sójka

Walery Maćkowiak

 

Tekst i zdjęcia:

KS Krotosz

 

 

 

 

 

ikona daty10-12-2018, 08:11 ikona autoraPB ikona wyświetleń501
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt