×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /zs2/images/2012_2013/Mikolajkowy_turniej.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2012_2013/Mikolajkowy_turniej

Już po raz ósmy w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Krotoszyna organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy "Trójka". W turnieju wzięło udział sześć zaproszonych drużyn. Zespoły uczniowskie podzielone zostały na dwie grupy i po otwarciu imprezy przez Panią Dyrektor mgr Mariolę Kaźmierczak rozpoczęła się rywalizacja.

W grupie A spotkały się zespoły SP Biadki, SP Benice oraz SP Sulmierzyce. Po wyrównanaej grze do półfinałó awansowały zespoły z Benic (I miejsce) oraz Sulmierzyc (II miejsce). W drugiej grupie B spotkały się drużyny SP nr 3 z Krotoszyna, SP Zduny oraz SP Kobierno. W półfinałach zapewniły sobie miejsce zespoły: ze Zdun (I miejsce) oraz SP 3 (II miejsce).

Rywalizacja w półfinałach była naprawdę zacięta. SP Sulmierzyce w konfrontacji z zespołem ze Zdun potrzebowała rzutów karnych by pokonać swoich rywali. Po remisiwym meczu 2 : 2 lepiej jednak wykonywali rzuty karne i zwyciężyli 0: 2. W drugim meczu tej rundy gospodarze pokonali rówieśników z Benic 1 : 0. Przez cały mecz rywalizacja była bardzo wyrównana i każda z drużyn miała swoje okazje do zdobycia bramki, lecz szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sp 3, którzy zdobyli bramkę na 1 minutę przed zakończeniam spotkania.

Zanim doszło do walki o medale, o miejsce piąte zagrały drużyny z Biadek i Kobierna. Wynik 3 : 2 dla tych pierwszych uplasował drużynę na 5 miejscu. W spotkaniu o miejsce trzecie SP Benice pokonała SP Zduny 2 : 1. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w drużynie z Benic zagrała dziewczyna i radziła sobie bardzo dobrze. Nadszedł czas na mecz finałowy. Podobnie jak
w dwóch poprzednich spotkaniach tylko różnica jednej bramki wyłoniła zwycięzcę turnieju. Rozpędzeni wcześniejszymi sukcesami gospodarze pokonali kolegów ze Sulmierzycz w stosunku 2 : 1.

Dzięki uprzejmości Pana Burmistrza Krotoszyna każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, trzy najlepsze drużyny piękne Puchary oraz piłki halowe, natomiast każdy zawodnik drużyny zwycięskiej wspaniały bidon. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany uczeń SP 3 Bartłomiej Jura, który otrzymał profesjonalne rękawice bramkarskie, natomiast najlepszym zawodnikiem wybrano Adriana Radojewskiego ze Szkoły z Benic, który otrzymał miniaturową piłkę Ekstralasy.

Wszystkie te nagrody ufundowane przez Burmistrza wręczane były przez Romana Wośka - przedstawiciela Burmistrza Krotoszyna w obecności Św. Mikołaja.

Paweł Haszek

{gallery}2012_2013/Mikolajkowy_turniej{/gallery}

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO