×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /zs2/images/2012_2013/Maluch_potrafi.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2012_2013/Maluch_potrafi

             Od najmłodszych lat trzeba dbać o zdrowie, bo, jak to mówią, „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

            W ramach programu „Szkoła promująca zdrowie” przedsiębrane są najrozmaitsze działania w różnych klasach szkół. W Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie takie zajęcia miały miejsce osiemnastego kwietnia 2013 roku w Oddziale przedszkolnym.

            Tego dnia na tak zwanej lekcji otwartej spotkały się zerówkowicze ze swoimi mamami.

            Wszystkich zebranych powitała w stroju kucharskim wychowawczyni zerówki pani Małgorzata Tomczak. Potem krótko powitała wszystkich pani dyrektor szkoły Mariola Kaźmierczak, a następnie zabrała głos pani wicedyrektor Teresa Gędziorowska. W Zespole Szkół jest ona między innym specjalistką do spraw zdrowia, pierwszej pomocy, higieny, itp. Zadała kilka pytań maluchom na temat zdrowego życia i dzieci wykazały się znakomita znajomością teorii i prawideł żywienia.

            Na lekcję otwartą mamy i dzieci przyniosły najrozmaitsze produkty do wykonania kanapek lub sałatek z warzywa lub owoców.

            Zerówkowicze nadspodziewanie sprawnie posługiwali się nożem krojąc produkty. Sekundowały im w tym mamy biorąc na siebie obieranie warzyw czy owoców, przygotowanie do krojenia.

            Niektóre mamy nie mogły przyjść na zajęcia, lecz ich pociechy nie pozostały bez wsparcia. Klasę obiegała pani Małgosia pomagając każdemu potrzebującemu. Również obecne na zajęciach panie wzięły pod swe skrzydła młodszych kucharzy.

            Oczywiście pracę uwieńczyło wspólne jedzenie stworzonych przysmaków. Jednak to nie był koniec wspólnych zajęć. Podzielone na grupy mamy i dzieci miały wykonać na kartce wieniec z owoców. Praca polegała na wyklejaniu otrzymanego wzoru małymi skraweczkami papieru kolorowego.

            Wspólne zajęcie przebiegały w wesołej, pogodnej atmosferze. Zarówno Mamy jak i dzieci wyraziły chęć na podobną zabawę w przyszłości.

Dnipro

{gallery}2012_2013/Maluch_potrafi{/gallery}

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO