×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /zs2/images/2012_2013/Konstytucja_i_zdrowie.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2012_2013/Konstytucja_i_zdrowie

            Zbliżał się maj i jak co roku dłuższy czy krótszy „łyk-ęd”. W szkole na kilka dni wcześniej dało się wyczuć pewne napięcie, podniecenie. Niestety tym razem pogoda raczej nie dopisuje.

            I nadszedł trzydziesty kwietnia 2013 roku. Pierwsze trzy lekcje w zasadzie odbyły się normalnie. Dopiero na czwartej było inaczej.

            Uczniowie wszystkich klas zebrali się na sali gimnastycznej. Zgodnie z tradycją uroczyście wprowadzono sztandary Szkoły Podstawowej i Gimnazjum a następnie wciągnięto flagę. Potem uczniowie klas szóstych przedstawili krótki program artystyczny poświęcony dwieście dwudziestej drugiej rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przypomniani zostali jej twórcy, podstawowe postanowienia oraz jej znaczenie. Duży nacisk położono w przedstawieniu na znaczenie Konstytucji i związane z nią obchody w różnych momentach historycznych Polski.

            Na tym skończyła się część oficjalna tego dnia.

            Nikt jednak nie opuszczał sali gimnastycznej. Nastąpiła bowiem część druga poświęcona trosce o zdrowie i właściwemu odżywianiu się. Temat jak najbardziej ważny i poważny, jednak w przeciwieństwie do Konstytucji  Trzeciego Maja można go było potraktować humorystycznie, „na luziku”. I nasi uczniowie nie byliby sobą, gdyby takiej okazji skwapliwie nie wykorzystali.

            Na początek odbyło się coś w rodzaju pokazu mody najzdrowszych warzyw, owoców oraz nasion. Dwie komentatorki przedstawiały jakieś warzywo, zaś dwie prezenterki pokazywały, maszerując wzdłuż siedzących, jego wygląd. Później uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich – zarówno szkoły Podstawowej i Gimnazjum – zaprezentowali króciutkie programiki. Były to wierszyki, skecze, piosenki, tańce a nawet porady udzielania pierwszej pomocy. A wszystko na wesoło. Jak zawsze nasze maluchy zachwyciły energia i żywiołowością swoich wystąpień, ale i starsi nie byli gorsi.

            Tę część dnia zakończył wspólny ogólnoszkolny aerobik oraz rozdanie dla wszystkich klas porcji zdrowej żywności.

            Później rozegrano jeszcze mecze piłki nożnej między trzema drużynami złożonymi z uczniów klas gimnazjalnych. Były to zespoły mieszane dla wyrównania sił.

            W ten sposób uczczono w Naszej Szkole pamięć bohaterów historii i dzień dzisiejszy, codzienność zwykłych ludzi.

Dnipro

 {gallery}2012_2013/Konstytucja_i_zdrowie{/gallery}

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO