13 października 2013 roku na strzelnicy myśliwskiej w Krotoszynie odbyła się biesiada koła łowieckiego „Knieja”. W tej imprezie uczestniczyli także uczniowie Naszej Szkoły, którzy wcześniej wykonali prace plastyczne, na temat „Pomóżmy zwierzynie drobnej”. Celem tego konkursu była popularyzacja działań na rzecz środowiska naturalnego, propagowanie różnych form i sposobów ochrony przyrody. Organizatorzy urzadzili wystawę prac dzieci i młodzieży. Tych prac było mnóstwo. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, a kilkanaście prac wyróżniono specjalnymi  nagrodami książkowymi.

Wśród wyróżnionych osób zalazły się także  uczennice naszej szkoły:

- Amelia Jeżycka z klasy IIa,

- Antonina Busza z klasy IIa,

- Oliwia Sadowska z klasy IIb,             

- Oliwia Wosiek z  klasy IVa.

Każdy z uczestników mógł posłuchać bogatej historii koła  łowieckiego, obejrzeć pokaz psów myśliwskich, tropienia zwierzyny a przede wszystkim upiec kiełbaskę w ognisku, skosztować pysznej grochówki i wielu słodkości przygotowanych dla wszystkich uczestników biesiady.

Takie spotkania dają dzieciom możliwość poznawania przyrody nie tylko z książek, ale także z zajęć praktycznych. Nasza szkoła aktywnie współpracuje z tym kołem, organizując zbiórkę kasztanów, uczestnicząc w zajęciach organizowanych przez myśliwych itp. To  niedzielne przedpołudnie było świetną okazją do odpoczynku na łonie natury, pooddychania świeżym powietrzem i posłuchania śpiewu ptaków.

Marysia Sikora

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO