W czwartek 10 pażdziernika 2013 roku przedstawiciele Gimnazjum nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II Naszego Zespołu Szkół uczestniczyli w Częstochowie w XIII Ogólnopolskim Zjeździe Szkół noszących imię błogosławionego Jana Pawła II.

Msza święta z udziałem pocztów sztandarowych szkół odprawiona została pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika. W czasie uroczystości odczytano Akt zawierzenia młodzieży polskiej Matce Bożej oraz list do Ojca Świętego Franciszka.

Nasi uczniowie – tak jak wszyscy inni uczestnicy pielgrzymki - otrzymali pamiątkowe krzyżyki z napisem “Jezu, ufam Tobie”.

Na uroczystości został zaprezentowany nowo wykonany pamiątkowy relikwiarz z krwią błogosławionego Jana Pawła II. Ma on wędrować po wszystkich parafiach w Polsce, na terenie których, są szkoły noszące imię Polaka-Papieża. Jako pierwsza otrzyma go parafia w Radomiu a potem relikwiarz trafi do wszystkich pozostałych parafii tego typu.

Uczniowie naszego gimnazjum  uczestniczą już od kilku lat w tych pielgrzymkach szkół pod patronatem Papieża-Polaka. W tym roku natomiast po raz pierwszy pojechali również uczniowie z naszej szkoły podstawowej, gdyż jej nowym patronem od roku też jest błogosławiony Jan Paweł II.

 Wszystkim bardzo podobał się wyjazd, a szczególnie atmosfera panująca podczas zjazdu i możliwość przeżycia Mszy świętej w tak dużej wspólnocie młodzieży. Pogoda nam dopisała, świeciło słońce i - mimo wcześniejszych zapowiedzi - było bardzo ciepło. 

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu spotkamy się w tym pięknym miejscu, by wspólnie cieszyć się z ogłoszenia Naszego Patrona świętym i dziękować za to wydarzenie.

Dnipro

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO