Za oknami raczej ponuro. Słońce niemal nie pokazuje się w swej krasie. Rano jeszcze ciemno, po południu już ciemno. Często kropi, choć nie możne powiedzieć, że leje. Jednym słowem jesień, lecz nie ta piękna polska, w całej pełni.

         Od jakiegoś czasu w Naszym Zespole Szkół trwają przygotowania do obchodów Bożego Narodzenia.

         Programem artystycznym zajmują się najmłodsi, oddziały przedszkolne i klasy pierwsze, drugie oraz trzecie szkoły podstawowej. Zaprezentują na dorocznym kiermaszu bożonarodzeniowym piosenki oraz układy taneczne. Jakie? Nie wiadomo, to na razie tajemnica. Z pewnością będą związane z nadchodzącymi świętami bożonarodzeniowymi.

         W przygotowanie różności na kiermasz zaangażowani są uczniowie wszystkich klas a także rodzice a nawet babcie i dziadkowie. Każdy ma jakiś pomysł , coś tworzy, żeby tylko wzbogacić świąteczny asortyment Naszej Szkoły. Wiele osób upiecze ciasto. Ileż odmian było każdego razu na naszej środowiskowej imprezie?!?! Ktoś wykonuje małe choinki. Ale z czego? Na razie tajemnica. Ktoś obiecuje zrobić coś szydełkiem. Znów tajemnica. Na zajęciach i po lekcjach uczniowie też coś kombinują, wymyślają…

         Z całą pewnością, jak co roku, będziemy zaskoczeni pomysłami, wykonaniem i ilością możliwych do zakupu rzeczy.

         Najdłużej, bo już od października, zajmuje się przygotowaniami do środowiskowego kiermaszu nasza szkolna świetlica. Królują tam niepodzielnie pani Małgosia i pani Kasia a w  wysiłkach wspiera je pan Łukasz. Panie pracują i pracują prawie bez przerwy. Przygotowują najrozmaitsze ozdoby świąteczne. Czegóż to one nie wyczarowują?!?! Pani Kasia i Małgosia prześcigają się w wymyślaniu różnorodnych ozdób świątecznych. Pochylone nad biurkiem – niczym czarownice na sabacie nad kipiącym kotłem magicznych ingrediencji – przywołują do istnienia kolejne cudeńko. To muszą być czary!!! Bo oto pojawia się serduszko z tak zwanej papierowej wikliny, jedna choinka z papieru, druga - z … orzechów, zaś kolejna - z … makaronu. Bombki ze styropianu pełne cekinowych błyskotek, gwiazdki papierowe i urokliwe aniołki z bibuły.

         Dzieci przebywające na świetlicy nie potrafią przejść obojętnie. Szczególnie te najmłodsze garną się dzielnie do pomagania. Zachwycone pracą pani Małgosi i Pani Kasi same chcą coś zrobić, wyczarować. Panie chętnie użyczają materiałów, cierpliwie pokazują, jak trzeba dany element wykonać. Czasami niewprawnym rączkom nie bardzo się udaje wykonać jakąś rzecz i powstaje coś nieforemnego, dziwacznego. Jednak asystenci czarownic się nie zrażają a i czarownice witają każdą pomoc z uśmiechem i po raz setny bez znudzenia tłumaczą, jak zwinąć, jak przykleić, i tak dalej, i tak dalej…

         Każdy chętny Przyjaciel Naszego Zespołu Szkół będzie mógł obejrzeć i kupić wykonane ozdóbki. Wystarczy przyjść już za kilka tygodni do Naszej Szkoły, mianowicie:

we wtorek10 grudnia 2013 roku o godzinie 17.00.

 Razem z tradycyjnym

środowiskowym kiermaszem bożonarodzeniowym odbędzie się

Wigilia Osiedla nr 6 w Krotoszynie

         Tego dnia dowiemy się, z jakim programem wystąpią najmłodsze dzieci Naszego Zespołu. Pojawią się też świąteczne ozdoby wykonane nie tylko przez panie ze świetlicy, lecz przez inne osoby. Nie zabraknie kawy i herbaty oraz najrozmaitszych ciast. Gwarantujemy też, jak zawsze, miłą pogodną atmosferę, taką jaka powinna gościć w każdym domu i w każdym sercu w dniach Bożego Narodzenia.

 Wszystkich serdecznie zapraszamy !!!!

 Dnipro

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO