Już po raz drugi Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Błoniu zorganizowało wyjazd kolonijny na polskie morze. Projekt skierowany był dla 45 uczniów Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Kolonie odbyły się w dniach 8 – 14 lipca w Międzywodziu, w Ośrodku kolonijnym „Bursztyn”.

 

Uczestnicy projektu zrealizowali w całości program kolonii. Zajęcia rekreacyjne, sportowe, wycieczki piesze oraz rejs statkiem po Zalewie Kamieńskim. Wiele zabaw i gier ruchowych przeprowadzone było na plaży przy pięknej pogodzie, kąpiele morskie pod okiem ratownika wodnego odbywały się praktycznie każdego dnia.
Grupa kolonijna wyszła również na wycieczkę pieszą nad jezioro Martwe w okolicach Dziwnowa oraz na Zalew Kamieński z niewielką przystanią jachtową. Zwiedziliśmy po drodze miejscowość, w której odbywał się Nasz projekt. W tej miejscowości również przeprowadzone zostały „Podchody” – gra terenowa z wykorzystaniem wiedzy topograficznej z różnorodnymi zadaniami.


Uczniowie stworzyli plakaty pokojowe podczas zajęć integracyjnych i wywiesili je na drzwiach każdego pokoju. Dbali o porządek i higienę w swoich pomieszczeniach za co byli oceniani. Podczas wieczornych zajęć odbyły się: dyskoteka kolonijna, ognisko z pieczeniem kiełbasek, mecz piłki siatkowej plażowej.
Trzeciego dnia, jak to jest w zwyczaju Naszych kolonii, grupa uczestników zorganizowała chrzest. Wszyscy uczniowie, którzy po raz pierwszy wyjechali z Nami, musieli przejść tor przeszkód w obecności wszystkich uczestników. Po karkołomnych zadaniach, nad brzegiem morza, zostali ochrzczeni na Uczestnika Kolonii i otrzymali pamiątkowy dyplom.

Podczas trwania projektu uczestnicy brali udział w warsztatach profilaktycznych na tematy związane z alkoholem. Wszyscy uczestnicy wykonali piękne plakaty, które będą powieszone na terenie Naszej Szkoły.
Cały projekt dzięki działaniom profilaktycznym uzyskał uznanie w oczach Burmistrza Krotoszyna i otrzymał dofinansowanie do organizowanych kolonii.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO