ikona publikacja23-09-2014 14:56
ikona autorib
ikona ilości zdjęć10
Srebrny sumoka z Krotoszyna

22 września burmistrz Julian Jokś gościł w swoim gabinecie nowego wicemistrza świata w sumo Arona Rozuma wraz trenerem Markiem Koniecznym oraz prezesem Polskiego Związku Sumo Dariuszem Rozumem, prywatnie ojcem sumoki.

Goście pochwalili się sukcesem reprezentacji naszego kraju na Mistrzostwach Świata Sumo na Tajwanie, które odbyły się 30 sierpnia br. Aron Rozum z TAR Krotoszyn wywalczył sobie srebrny medal w kategorii seniorów do 85 kg. Sebastian Alcer z klubu Samson Kobylin zdobył brązowy medal w kategorii juniorów do 100 kg, a Olimpia Robakowska z TAR Krotoszyn uplasowała się na piątym miejscu w kategorii seniorek do 80 kg.

Goście opowiedzieli o swoich wrażeniach z zawodów i zaprezentowali filmową migawkę z decydującej potyczki wicemistrza. Sportowiec opowiedział także o swoich planach zawodowych. Burmistrz Jokś oraz wiceburmistrz Ryszard Czuszke złożyli gratulacje medaliście oraz trenerowi i jego ojcu.