Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45818224
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja21-10-2014 12:25
ikona autorRedaktor Muzeum
ikona ilości zdjęć5
Podsumowanie pierwszej części projektu "Łowcy Pamięci"


Oficjalne podsumowanie pierwszej części projektu „Łowcy Pamięci” odbyło się 17 października 2014 r., w Galerii Refektarz (galeria zdjęć tuż obok, fot. Piotr Mikołajczyk). Stowarzyszenie Towarzystwo im. Gwiżdż Janiny przy współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury i Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie zaprosili w ten dzień koordynatorów projektu, uczniów nagrywających filmy i osoby starsze, które na filmach opowiadały o swoich najszczęśliwszych dniach i najbardziej dramatycznych chwilach przeżytych w Krotoszynie i jego okolicach.


Projekt został dofinansowany z otwartego konkursu ofert przez Miasto i Gminę Krotoszyn.


W piątkowym spotkaniu brało udział ponad 40 osób. Podczas poczęstunku specjalnie przygotowanym na tę okazję tortem uczestnicy mogli obejrzeć ponad 200 pocztówek i fotografii dawnego Krotoszyna, wyświetlonych kolejno na dużym ekranie. Nagrane osoby otrzymały pamiątkowe płyty ze swoją relacją, których w pierwszej części projektu uzbierano w ilości 22.


Dyplomy dla uczestników wręczył dyrektor Departamentu Inżynierii Miejskiej - Franciszek Marszałek oraz dyrektor Krotoszyńskiego Muzeum Regionalnego - Piotr Mikołajczyk. Po oficjalnej części chętne osoby zostały, aby obejrzeć nową wersję filmu dokumentalnego „Sendung – Przesyłka”.


Spotkanie poprowadziła Lidia Saracen - pracownik KOK oraz członek stowarzyszenia Towarzystwo im. Gwiżdż Janiny. Jako współautorka projektu zwracała uwagę na kontynuację nagrywania osób, które mają do opowiedzenia historię wartą ocalenia. Nagrania osób nam najbliższych oprócz dostępnych dla wszystkich opowieści m.in. historycznych będą pamiątką w zbiorach rodzinnych i przeżywaniem ocalonych wspomnień na nowo.


Cały czas można dostarczać materiały i archiwizować je w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie a w roku 2015 przy drugiej części projektu organizatorzy będą starali się o wyeksponowanie wybranych nagrań w formie instalacji multimedialnej na terenie miasta.


Dziękujemy za dofinansowanie działania. Dziękujemy za chęci i zaangażowanie młodych ludzi, koordynatorów, pomysłodawców. Dziękujemy nagranym uczestnikom za podzielenie się swoimi przeżyciami, które z każdą chwilą nabierają wartości i oprócz zebranego materiału stały się integracją międzypokoleniową.

ikona daty27-10-2014, 14:38 ikona autoraRedaktor KOK ikona wyświetleń6464
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt