Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45833501
Wiadomości
grafika
Akcja Znicz 2014 - zmiana organizacji ruchu w Krotoszynie

Dzień Wszystkich Świętych charakteryzuje się wzmożonym ruchem pojazdów, a co za tym idzie wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach.

 
W trosce o bezpieczeństwo i wyeliminowanie zdarzeń drogowych wzorem lat ubiegłych w dniach od 31 października do 2 listopada 2014 r. wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu w rejonie cmentarza w Krotoszynie.

 

 
Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaku C-2 (nakaz jazdy w prawo za znakiem) na ul. Narutowicza od strony ul. Lelewela w kierunku ul. Ofiar Katynia, oraz znaku C–6 (nakaz jazdy prosto lub w prawo) na ul. Kilińskiego od strony skrzyżowania ul. Lelewela – Kilińskiego. Ruch pojazdów z rejonu cmentarza przy ul. Lelewela będzie kierowany do ul. Ofiar Katynia – Koźmińska.
 
Konieczność wprowadzenia czasowej zmiany organizacji ruchu podyktowana jest powstającym w tym okresie bardzo dużym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tych rejonach.  
 
Krotoszyńska policja zwraca się do wszystkich osób, które mieszkają w pobliżu cmentarzy, aby na groby bliskich dotarli pieszo, pozostawiając samochody w garażach lub pod domami.
 
Apelujemy w tych dniach do kierowców  ze względu na duże natężenie ruchu, o rozważną jazdę, zmniejszenie prędkości oraz zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych. Natomiast do pieszych zwracamy się z prośbą o przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.
 
Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek (po 2 godzinach jazdy co najmniej 15 minutowa przerwa). W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także nigdy o tym nie zapominajmy!
 
POLICJA APELUJE!
 
Kierujący pojazdami, a także piesi powinni pamiętać, że tradycyjnie też nastąpią zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy. W związku z tym należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz stosować się do wszystkich poleceń policjantów, którzy w tych dniach w najbardziej newralgicznych punktach podejmą ręczne kierowanie ruchem.

 
Gdy policjant stoi PRZODEM LUB TYŁEM do naszego kierunku jazdy – to taką postawę można przyrównać do światła czerwonego – ZAKAZ WJAZDU NA SKRZYŻOWANIE,
 
Gdy policjant stoi BOKIEM do naszego kierunku jazdy – to taką postawę można przyrównać do światła zielonego – MOŻNA WJECHAĆ NA SKRZYŻOWANIE,
 
Gdy policjant stoi przodem, tyłem lub bokiem do naszego kierunku jazdy z PODNIESIONĄ RĘKĄ – to taką postawę można przyrównać do światła żółtego – NIE MOŻNA WJECHAĆ NA SKRZYŻOWANIE, A POJAZDY KTÓRE WJECHAŁY MUSZĄ SKRZYŻOWANIE OPUŚCIĆ.
 
Podobnie zachować muszą się piesi: postawa policjanta BOKIEM – IDŹ, PRZODEM LUB TYŁEM – STÓJ.  
 
 

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – ZAGROŻENIA
 
Zbliżające się Święto Wszystkich Świętych oraz dni poprzedzające powodują zwiększoną migrację ludności od miejsca zamieszkania do cmentarzy, na których pochowane są bliskie osoby. To z kolei przeważnie skutkuje nasileniem się aktywności przestępczej. Działalność ta skierowana jest przede wszystkim na osoby i mienie, a dotyczy rozbojów, kradzieży kieszonkowych, kradzieży pojazdów oraz kradzieży dekoracji nagrobkowych.
 
W celu przeciwdziałania przestępstwom i wykroczeniom, a także prewencyjnego oddziaływania na ewentualnych sprawców, funkcjonariusze prewencji i służb kryminalnych w porozumieniu ze strażnikami miejskimi będą patrolować rejony cmentarzy, parkingów przy cmentarzach i miejsca szczególnie zagrożone. Mundurowi podjęli także działania prewencyjne, które mają uświadamiać i przypominać społeczeństwu  jak się przed nimi uchronić.
 
Odwiedzający cmentarze powinni pamiętać o pojawiających się w tłumie kieszonkowcach.
 
Kupując na straganach, a potem niosąc znicze i kwiaty często nie zwracamy uwagi na torebki, saszetki czy inny bagaż. Tę naszą nieuwagę wykorzystują wówczas złodzieje. Aby ich nie prowokować zapamiętajmy:
 
* Chowajmy pieniądze i inne dokumenty w kilku trudno dostępnych miejscach, nigdy nie w bocznych i tylnych kieszeniach np. spodni. Na zakupy przy straganach przygotujmy sobie wcześniej określoną sumę pieniędzy, zwracając jednocześnie uwagę na wydawaną nam resztę.
 
* Nie zabierajmy na cmentarz zbędnych dokumentów i znacznych sum pieniędzy.
 
* Zwracajmy uwagę na nasz bagaż. Często pozostawiony na krótki czas np. na grobie, ławce ginie zabierany sprytnie przez przemieszczających się szybko złodziei.
 
* Ponieważ policja odnotowuje informacje o przypadkach sprzedaży kradzionych z grobów różnych przedmiotów; jeżeli nie chcemy aby kupione przez nas m.in. kwiaty, stroiki, wieńce trafiły ponownie do nieuczciwych sprzedających, dyskretnie nie naruszając kompozycji spowodujmy aby nie można było ich już oferować następnym nabywcom. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.
    
Aby nie ułatwiać procederu włamywaczom samochodowym bacznie obserwującym zaparkowane samochody
:
 
* pamiętajmy o zamknięciu wszystkich okien i drzwi w samochodach,
 
* uruchomieniu zabezpieczeń, a przede wszystkim zadbajmy o nie pozostawianie „ na widoku” żadnych wartościowych przedmiotów, które mogą „kusić” potencjalnego złodzieja
 
Rady dla podróżnych:
 
* wsiadając do pociągu, autobusu unikajmy pustych, nieoświetlonych przedziałów,
 
* wybierajmy miejsca w pobliżu kierującego, znanych osób lub rodzin z dziećmi,
 
* postarajmy się o wcześniejsze kupno biletu, a jeżeli tego nie zrobiliśmy to stojąc w kolejce do kasy przygotujmy sobie pieniądze. Wertowanie publicznie portfela może bowiem skusić złodzieja,
 
* zwracajmy uwagę na nasz podróżny bagaż.
 
 
Zabezpieczmy nasze mieszkania:
 
* opuszczając nasze mieszkania powierzmy je opiece sąsiadów, postarajmy się o właściwie ich  zabezpieczenie, zamykając drzwi i domykając okna oraz instalując dobre zamki,
 
* w przypadku gdy dojdzie do włamania – nie należy robić porządków. Nie sprzątajmy i nie starajmy się przeglądając rzeczy celem stwierdzenia co zginęło. Nie zacierajmy żadnych śladów. Jak najszybciej należy powiadomić policję.
 
W okresie przed i świątecznym uważajmy także na oszustów, którzy w swoim procederze wykorzystują różne metody działania, prosząc o wsparcie. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki. O akcji charytatywnej informują m.in. parafie i lokalne media.
 
 
Źródło: http://www.krotoszyn.policja.gov.pl/
 
 
 
 

ikona daty31-10-2014, 10:57 ikona autoraaa ikona wyświetleń2119
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt