Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827427
Wiadomości
grafika
Sezon rowerowy rozpoczęty

Tradycyjnie członkowie Klubu Turystyki Rowerowej „Peleton” wyruszyli w Nowy Rok na rowerową przejażdżkę. Niestety, wietrzna i deszczowa pogoda nie zachęcała do rowerowych eskapad, stąd na krotoszyńskim Rynku zjawiło się trzech rowerzystów: Jasiu Grząka, Robert Radajewski i Antoni Azgier.

Pogoda niepewna, więc robimy fotę i ruszamy ścieżką rowerową do Zdun. Zaczyna padać, a porywisty czołowy wiatr sprawia nam trochę kłopotu. Po mozolnej walce z deszczem i wiatrem wreszcie dojeżdżamy do Zdun. Ulga, bo zmieniamy kierunek jazdy i teraz wiatr mamy w plecy. Wcześniej ustaliliśmy, że w związku ze 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego odwiedzimy szaniec powstańczy na Borownicy. Na Borownicy skręcamy zgodnie z tablicą kierunkową w kierunku szańca. Tuż przed szańcem droga fatalna, aż strach jechać na rowerze, takie błoto. Kiedyś wyczytałem w lokalnej gazecie, że gmina Zduny i Starostwo Powiatowe miały zrobić wspólnie dobry dojazd do szańca oraz szałas z nowymi ławkami. Niestety, nic z tych planów nie wyszło, a teraz po hucznych obchodach trudno liczyć na realizację tych dawnych zamierzeń. A szkoda, bo po zrobieniu fotek szybko musieliśmy uciekać z powodu intensywnego deszczu. W planie mieliśmy się zatrzymać na leśnym parkingu koło studni św Marcina, ale z powodu fatalnej pogody zrezygnowaliśmy tego pomysłu i zatrzymaliśmy się przy gościńcu Światełko. Przejechaliśmy gruntową drogą około 1 km, ale nasze rowery i buty wyglądają na opłakane. Po powrocie do domu będzie trochę roboty z ich czyszczeniem.

 Po odpoczynku ruszamy do Krotoszyna. Na szczęście przestało padać, ale wiatr dalej dość silny towarzyszył nam aż na krotoszyński Rynek. Jeszcze parę fotek przy świątecznych dekoracjach na Rynku i dziękujemy sobie za wspólną jazdę. I to był ostatni moment przed kolejną jeszcze mocniejszą porcją deszczu.

 Antoni Azgier

 

 

ikona daty03-01-2019, 12:48 ikona autoraib ikona wyświetleń644
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt