Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45833439
Wiadomości
grafika
Największe rzeczy rodzą się z pasji

We wtorek 21 kwietnia Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera gościła Panią Joannę Wcisło konsultantkę ds. projektów, edukacji i rzecznictwa w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Strefy Innowacji, do którego przystąpiła biblioteka. Wizyta Pani Joanny była związana z analizą diagnozy przeprowadzonej wśród młodzieży ZSP Nr 1 w Krotoszynie. Diagnoza dotyczyła zainteresowań i pasji młodych ludzi. Istotną częścią przyjazdu przedstawiciela FRSI było spotkanie z Burmistrzem Franciszkiem Marszałkiem, zastępcą burmistrza Ryszardem Czuszke, przedstawicielem Centrum Koordynacyjno-Informacyjnym – Magdaleną Głowienkowską, Dyrektorem ZSP Nr 2 Romanem Olejnikiem, wykładowcy informatyki Dariuszem Włodarczykiem, Kierownikiem Szkolenia Praktycznego z ZSP Nr 3 w Krotoszynie Piotrem Gabryelczykiem oraz przedstawicielami biblioteki: Dyrektor Ewą Bukowską, Instruktor Aliną Kajewską, Kierownikiem Działu dla Dzieci i Młodzieży Marleną Nabzdyk i Specjalista ds. Informacji Łukaszem Durczyńskim.

Podczas prawie dwugodzinnej debaty uczestnicy analizowali stworzenie miejsca, które da możliwość rozwoju zainteresowań młodzieży przy użyciu nowy technologii.

Wśród uczestników pojawiło się stwierdzenie, iż do rozwoju kapitału społecznego potrzebny jest nie tylko sam dostęp do tych technologii. Potrzebna jest wiedza, umiejętności i odpowiednie postawy, które pozwolą na świadome i twórcze używanie ich do swojej pracy, nauki, rozwoju osobistego i społecznego – nie tylko w celach rozrywki.  Jest to tym ważniejsze, że „60 proc. dzieci rozpoczynających dziś edukację w przyszłości będzie prawdopodobnie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją”, a większość tych nowych zawodów będzie wymagała praktycznej znajomości technologii.

Joanna zapoznała się także z działalnością Krzysztofa Manisty, prezesa Stowarzyszenia Twoja Alternatywa. Miejsca, w którym głównym celem jest tworzenie obszaru, przyjaznego młodym ludziom. Przeprowadziła rozmowę z młodzieżą rozwijającą swoje pasje, zainteresowania w stowarzyszeniu.

Poniżej podaję przykłady wykorzystania nowych technologii w różnych dziedzinach życia, sztuki i biznesu. Wszystko zaczynało się od pasji.

 

Patek Phillipe

1 maja 1839 dwóch imigrantów z Polski – Antoni Patek (brał udział w Powstaniu Listopadowym, był dwukrotnie ranny, awansował do stopnia podporucznika i został odznaczony Złotym Krzyżem Virtuti Militari; po upadku powstania musiał udać się na emigrację) i Franciszek Czapek (zegarmistrz) założyli firmę „Patek, Czapek & Cie” w Genewie.

https://www.patek.com/

 

 

Fizyka Grafen Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki – polska wyższa uczelnia utworzona dekretem z 24 maja 1945 jako kontynuatorka dorobku i tradycji działających w okresie międzywojennym w Łodzi Instytutu Nauczycielskiego

http://www.uni.lodz.pl/

 

 

 

Platige Image S.A. – polska spółka specjalizująca się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych dla świata reklamy, filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Ze studiem stale współpracuje ponad 150 artystów: reżyserów, dyrektorów artystycznych, grafików i producentów.

http://www.platige.com/pl/

 

 

ikona daty26-04-2015, 20:07 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1382
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt