Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45826986
Wiadomości
25.09 - Wybory - kiedy oddane głosy są ważne, a kiedy nieważne
Głosowanie obędzie się w lokalach wyborczych dnia 25 września 2005 r. w godz. 6.00-20.00. Informacja o warunkach ważności oddanego głosu na karcie do głosowania w wyborach...
DO SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Głosy ważne
Warunkiem ważności oddanego głosu jest głosowanie tylko na jedną wybraną listę. Na listę wyborca głosuje przez postawienie znaku "X" w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje na jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu.

Głosy nieważne
Głos jest nieważny w razie:
- oddania głosu na więcej niż jedną listę, czyli postawienia znaku "X" w kratkach obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście,
- nieoddania głosu na którąkolwiek z list, czyli niepostawienia znaku "X" w kratce obok nazwiska kandydata na którejkolwiek liście.

Nieważne są karty inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.


DO SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Głosy ważne
Warunkiem ważności głosu jest oddanie głosu na nie więcej niż 3 kandydatów. Głosuje się przez postawienie znaku "X" w kratkach z lewej strony obok nazwisk 3 kandydatów lub 2 kandydatów, lub obok nazwiska 1 kandydata.

Głosy nieważne
Głos jest nieważny w razie:

- oddania głosu na więcej niż 3 kandydatów, czyli postawienia znaku "X" w kratkach obok nazwisk więcej niż 3 kandydatów,
- nieoddania głosu na któregokolwiek kandydata, czyli niepostawienia znaku "X" w kratce obok nazwiska któregokolwiek kandydata.

Nieważne są karty inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.


Okręg wyborczy nr 36 do Sejmu i okręg wyborczy nr 35 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa wielkopolskiego. W okręgu wyborczym nr 36 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 35 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki oraz miasta na prawach powiatu: Kalisz, Leszno. Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Kaliszu przy ul. Staszica 47a.

UWAGA CISZA WYBORCZA!
Od piątku od godz. 24 obowiązuje cisza wyborcza. Potrwa przez całą sobotę, aż do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę o godz. 20:00.
W czasie trwania ciszy wyborczej nie można zwoływać wieców i zgromadzeń. Zabrania się także agitacji wyborczej, rozdawania ulotek i wywieszania plakatów kandydatów do parlamentu. Niedopuszczalna jest także publikacja przedwyborczych sondaży. Za ich publikację grozi kara grzywny od 500 tysięcy do miliona złotych. W dniu głosowania można natomiast przeprowadzać badania opinii. Ankieterzy nie mogą jednak wchodzić do lokali wyborczych ani agitować. Wyniki badań można opublikować po godzinie 20:00.


[aa]

ikona daty23-09-2005, 22:51 ikona autoraConcept INTERMEDIA ikona wyświetleń1785
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt