Dnia 04.08.2015 w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyło się spotkanie z poezją. Na „spacer przez życie” zaprosili nas Katarzyna Georgiou i Zbigniew Zebar. Mimo upalnej pogody na spotkanie przybyło dość liczne grono wielbicieli „żywego słowa”.
Katarzyna Georgiou jest wrocławską poetką, autorką tomików Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem (Wrocław 2013) i Dychotomia Mojej Kobiecej Natury (2010), czterech tomików wierszy dla dzieci; Strefa Bałaganu (2013), Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków z wyobraźnią (2010), Funky Poems Treasury (2014) i Imagination’s Light (2011) w języku angielskim oraz albumu dla kobiet Czas obietnicy – Macierzyństwo magiczne (2010).
Z pasją pracuje z dziećmi jako anglista we Wrocławiu, a jej warsztaty literacko-plastyczne prowadzone są z twórczym zaangażowaniem w wielu bibliotekach publicznych. Autorka czynnie uczestniczy w działających Kręgach Kobiecych i wielu warsztatach rozwoju osobistego. W jednym z wywiadów tak mówi o swojej twórczości:
„W wolnym czasie, piszę nie tylko wiersze, ale i prozę poetycką oraz artykuły z refleksją egzystencjalną, odzwierciedlające osobistą drogę zgłębiania tajników kobiecej osobowości, czas macierzyństwa magicznego oraz myślo-kształty inspirowane obcowaniem z Naturą i naszym powiązaniem ze światem przyrody”.Czytelnik, biorąc jej tomiki poezji do ręki, może się spodziewać się przekazu ciepła i miłości wywołujących uśmiech i refleksje. Poeta i redaktor Wojciech Sodoś porównał jej twórczość, szczególnie album Czas obietnicy – Macierzyństwo magiczne do ogrodu rozświetlającego szarzyznę dnia.
Poetka stara się dostarczać tęczowych i wielobarwnych chwil, afirmować piękno w tym chaosie zalewających nas informacji i refleksyjne wytchnienie od codziennego zabiegania i chronicznego braku czasu na życie pełnią doznań.
Zbigniew Zebar jest autorem tomików takich jak: W niepokłonie, Wzdłuż śladów. Zawierają one krótkie myśli spisane w trzech różnych formach literackich. Te myśli odzwierciedlają wieloletnie obserwacje świata, rzeczywistości i przybrały postać bardzo skondensowaną: sentencji, fraszki.
Poetycki duet z polotem i dowcipem porwał słuchaczy w świat poezji. Zaproszeni goście recytowali swoje wiersze, które układały się w spójną całość. Po spotkaniu przy kawie i słodkim poczęstunku toczyły się dalsze rozmowy o życiu i poezji. Można było także zakupić tomiki wierszy i zdobyć autografy poetów.
Tekst: KBP
Zdjęcia: Marcin Laska