Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września i jest kolejną okazją do wprowadzenia dzieci w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Czytanie na głos stymuluje rozwój małych słuchaczy, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Z tej okazji odbyło się spotkanie z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Najmłodszym czytano książeczki Mariusza Niemyckiego, Wiesława Drabika oraz wiersze Emilii Waśniowskiej. Dzieci uważnie słuchały czytanego tekstu, odpowiadały na zadawane pytania, oglądały ilustracje bajek a także naśladowały głównych bohaterów w zabawie ruchowej. Wśród czytanych bajeczek były takie tytuły jak „Łakomczucha”, „Liczy baca owce, liczy”, „Kto się boi myszy” itd. Przygody bajkowych postaci stały się pretekstem do rozmowy na ważne tematy, takie jak tolerancja i szacunek wobec innych, ale także przedstawiały śmieszne formy zabawy. Głośne czytanie ma magiczną moc zaspakajania potrzeb dziecka, rozszerza horyzonty, buduje wyobraźnię, przyswaja wiedzę, uczy je pozytywnego myślenia.
Spotkanie odbyło się 28 września 2015 roku w Oddziale Przedszkolnym w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.
Pomysłodawcą i organizatorem spotkania była bibliotekarka Małgorzata Bałęczna z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera - Filia nr 1
Autor tekstu: Małgorzata Bałęczna
Autor zdjęć: Magdalena Krawczuk