Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45833274
Wiadomości
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – warsztaty plastyczno – literackie.

 

Już od blisko pięćdziesięciu lat 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Data, jaką wybrano na świętowanie, nie jest przypadkowa – to dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie są znane dzieciom na całym świecie.

 

Każdego roku Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych (IBBY) powołuje kraj, który zostaje gospodarzem Dnia Książki dla Dzieci. Jego zadaniem jest zaprojektowanie i rozesłanie do innych krajów plakatu ze specjalnym przesłaniem dla czytelników. W tym roku tę honorową rolę pełni Brazylia, a motto, jakie towarzyszy obchodom, to słowa bardzo dobrze znane wszystkim miłośnikom bajek: „Pewnego razu…”. Przesłanie dla dzieci napisała brazylijska pisarka Luciana Sandroni, a plakat zaprojektował malarz i ilustrator, Ziraldo Alves Pinto.

 

Do akcji przyłączyła się również  Krotoszyńska Biblioteka  Publiczna im. Arkadego Fiedlera, zapraszając do siebie uczniów klas I – III  ze Szkoły  Podstawowej w Brzozie z paniami: dyrektorem Donatą Zawadzką i nauczycielką Beatą Sobańską.  Dzieci  dowiedziały się kilku rzeczy na temat Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz  poznały także garść faktów z życia duńskiego bajkopisarza.

 

Zaproszeni goście zapoznali się z wyborem najciekawszych książek napisanych z myślą o dzieciach. Na wszystkich czekało specjalne zadanie, uczniowie mieli dokończyć zdania umieszczone na listkach i przykleić je do gałęzi, za co w zamian każdy otrzymał pamiątkową zakładkę. W ten sposób wspólnymi siłami powstało wspaniałe drzewo pozytywnych myśli na temat biblioteki i literatury. Dzieci również podczas warsztatów wykonywały swoje projekty zakładek oraz słuchały baśni Hansa Christiana Andersena i rozwiązywały zagadki  związane z literaturą duńskiego pisarza.

 

Tekst: Marlena Nabzdyk                                                                      

Zdjęcia: Beata Sobańska

ikona daty08-04-2016, 11:45 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń3419
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt