Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45833248
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja20-05-2016 15:13
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć12
Debata „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”

 

W środę 18 maja 2016 roku w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie odbyła się debata społeczna pn. „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Lokalnego. Krotoszyńska książnica jest jedną z 50 bibliotek w Polsce, które biorą udział w tej inicjatywie. Spotkanie było okazją dla wymiany refleksji oraz dyskusji.

 

Debatę poprowadziła p. Dagmara Batóg, moderatorka z Fundacji Rozwoju Społeczeństw Informacyjnego, na co dzień pracująca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Nasze zaproszenie do udziału w debacie przyjęci: Przemysław Wójcik – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu  Starostwa Powiatowego, Irena Rękosiewicz  - Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego, Wiesław Sołtysiak- radny Rady Miejskiej w Krotoszynie, Maciej Czachorek – nauczyciel języka polskiego oraz młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.


Uczestnicy spotkania rozmawiali o uwalnianiu potencjału lokalnej społeczności i aktywności obywatelskiej, a szczególnie o tym, co mieszkańców motywuje i ułatwia im zaangażowanie się we wspólne, społeczne sprawy. Spotkanie miało na celu wyłonić z dyskusji po trzy tzw. „motywatory i ułatwiacze”, które są niezbędne, aby swoimi działaniami zachęcić również innych do wspólnych działań. Trzy motywatory, które udało nam się wspólnie wypracować to: szeroko pojęta chęć zmiany wizerunku miastchęć pomocy i działania, tworzenie miejsc do spotkań. Natomiast na tzw. ułatwiacze wybrano: Dialog pomiędzy ludźmi, lepsza dostępność do dóbr kultury, sportu i rekreacji np. poprzez tańsze bilety, współpraca z organizacjami pozarządowymi.

 

Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na XI Kongresie Obywatelskim w listopadzie 2016 r. w Warszawie. Projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski. Ogólnopolscy partnerzy medialni: dzienniki i tygodniki Grupy Polska Press, TVP Kultura, ngo.pl.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom debaty za poświęcony czas, swoje opinie i cenne uwagi w tak ważnym temacie jakim jest aktywność lokalna.

 

Tekst: Izabela Brodala

Zdjęcia: Marcin Laska

ikona daty20-05-2016, 15:16 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1265
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt