4 marca br. w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie odbyła się gminna konferencja pt. Metody wspierające rozwój dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Konferencję zorganizował Zespół ds. Integracji w składzie: Teresa Gędziorowska, Elżbieta Mieloch, Izabela Pohl-Talaga, Katarzyna Bilińska, Aneta Nadstawska, Alicja Zajączkowska, Anna Szeszycka oraz Iwona Mazur-Nowak.
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej 105 nauczycieli ze szkół na terenie miasta i gminy Krotoszyn, zainteresowani tematyką rodzice i zaproszeni goście.
Prelegentów, gości i uczestników konferencji powitał dyrektor Andrzej Wygralak, po czym oddał głos prowadzącej Teresie Gędziorowskiej, a następnie wykładowcom, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym metod wspierających rozwój dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Pierwszy wykład przedstawiły Izabela Witkowska i Anastazja Drath - na temat zastosowania metody Dyna-Longua w rozwoju mowy i myślenia dziecka. Kolejnym mówcą była Ewa Johnsson, która przybliżyła zagadnienia z zakresu arteterapii i jej oddziaływania na ucznia nie w pełni sprawnego. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni na mały poczęstunek, mogli również zapoznać się z pozycjami książkowymi na temat omawianych metod pedagogicznego oddziaływania na dziecko.
Po przerwie głos zabrała Ilona Olejnik, która zapoznała słuchaczy z tematyką wpływu muzyki na kreatywny i intelektualny rozwój osobowości dziecka. Dr Joanna Gruba wprowadziła zgromadzonych w świat multimediów, prezentując możliwość ich wykorzystania w terapii pedagogicznej i logopedycznej. Ostatnią wykładowczynią była Magdalena Skaradzińska, która przybliżyła możliwość stymulowania funkcji percepcyjno-motorycznych dziecka z zaburzeniami rozwojowymi, poprzez zastosowanie metody kinezjologii edukacyjnej.
Wszyscy wykładowcy uczestniczyli w konferencji bezpłatnie. Po zakończonych kolejnych wykładach wręczano im pisemne podziękowania. Na zakończenie Teresa Gędziorowska podziękowała wszystkim za udział w konferencji i za duże zainteresowanie. (zszoi)