Od 7 do 11 grudnia grupa zainteresowanych mieszkańców bierze udział w czytaniu Księgi Rodzaju w ramach "Maratonu czytania Biblii".
Maraton rozpoczęła projekcja filmu na temat sytuacji, w których wiara wpływa na postępowanie ludzi, zmienia ich postępowanie. Po projekcji wystapił diakon Dariusz Pacan, przedstawiciel organizacji Open Doors Polska, która monitoruje sytuację prześladowanych chrześcijan na świecie. Gość przedstawił informacje na temat tych represji, ilustrując swoje słowa slajdami, i zachęcał do wspierania działań organizacji. Potem prowadzący spotkanie: dyr. Biblioteki Ewa Bukowska i Andrzej Piotrowski, dyr. PCPR, zaprosili gości według listy do czytania kolejnych rozdziałów Księgi Rodzaju.
Pierwszy rozdział przeczytał diakon Dariusz Pacan, przypominając słuchaczom stworzenie świata i pierwszych ludzi. Drugi rozdział, o szczęściu ludzi w Edenie, czytała prowadząca spotkanie dyr. Ewa Bukowska. Trzeci, o upadku i grzechu, w zastępstwie burmistrza Franciszka Marszałka czytała Izabela Bartoś z Urzędu Miejskiego. Czwarty rozdział, poświęcony zabójstwu Abla przez Kaina oraz potomkom Kaina i Seta odczytał starosta Stanisław Szczotka. Z piątym rozdziałem opowiadającym o Setytach, potomkach Adama, zapoznał zebranych ks Michał Ostafiński, wikary parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Pastor Kościoła Zielnoświątkowego w Krotoszynie Janusz Lindner przypomniał treść rozdziału szóstego, o budowie Arki. Historię potopu opisanego w księdze siódmej przeczytał pastor Gminy Mesjańskiej w Krotoszynie Wojciech Paździurkiewicz. Beata i Roberrt Bińkowie z córkami, przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego "Famuła", czytali wspólnie rozdział ósmy opowiadający o przymierzu Boga z Noem. Kolejny rozdział, o tym jak Noe przeklina Kanaana i błogosławi Sema, czytał Marcin Szkudlarek, uczeń I LO im. Hugona Kołłątaja. Jako ostatni w kinie czytał Jan Rosik z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapoznał słuchaczy z rozdziałem dziesiątym, tłumaczącym pochodzenie ludności popotopowej.
Na koniec głos zabrał Radosław Treder, prezes "Famuły", po czym dalszą część maratonu czytelniczego przeniesiono do budynku Muzeum Regionalnego. W jego murach kontynuowane będzie czytanie Biblii do niedzieli, do godz. 20.00.
Podczas maratonu odbywa się zbiórka pieniędzy dla prześladowanych chrześcijan w Iraku i Syrii.
Zobacz także TUTAJ