Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45829515
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Przedsięwzięcie pn. "Ścieżka edukacyjno-dydaktyczna z elementami gier terenowych na obszarze Parku Dworcowego w Krotoszynie" dofinansowane przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Dnia 03.07.2017 r. została podpisana umowa dotacji pomiędzy Urzędem Miejskim w Krotoszynie a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację zadania pod nazwą: „Ścieżka edukacyjno-dydaktyczna z elementami gier terenowych na obszarze Parku Dworcowego w Krotoszynie”.

 

W ramach realizacji przedsięwzięcia zaprojektowano i zamówiono osiem tablic o tematyce ekologicznej, które znajdują się na obszarze Parku Dworcowego w Krotoszynie. Pierwsza tablica wyznacza początek ścieżki i w związku z tym umieszczono na niej regulamin korzystania oraz przedstawiono tytuły pozostałych tablic. Druga tablica pod nazwą: „Co ze mnie wyrośnie?” opisuje w jaki sposób z nasiona wyrasta drzewo, dodatkowo szesnaście obrotowych kwadratów umożliwia naukę poprzez zabawę. Tablica została zaprojektowana w typie gry „memo”. Kolejna tablica pod tytułem: „Znajdź mój dom” ma formę labiryntu, gdzie zadaniem użytkownika jest dopasowanie danego organizmu do miejsca jego bytowania za pomocą drewnianych kółek wędrujących po specjalnych prowadnicach. Na odwrocie planszy można znaleźć podpowiedzi. Czwarta w kolejności tablica została zatytułowana „Lekcja dendrologii”. Pozwala ona na przyswojenie informacji w zakresie cyklu rozwojowego roślin nagonasiennych, poza tym z treści na niej zawartych można się dowiedzieć jaki zasięg występowania mają najczęściej spotykane drzewa w Polsce. Obracane elementy mają wzbudzać ciekawość, ale też wpływać na rozwój wyobraźni i powodować łatwiejsze przyswajanie wiedzy. Kolejną tablicę zatytułowano „Ekosystem lasu - kto kogo zjada?”. Przedstawiono na niej zależności pomiędzy wybranymi organizmami, a obracane elementy pozwalają na ułożenie czterech łańcuchów pokarmowych w różnych środowiskach: lesie, wodzie, parku i łące. Następna tablica dotyczy prawidłowej segregacji odpadów. Za pomocą symbolicznej grafiki, przedstawiono do jakiego pojemnika powinny trafiać poszczególne rodzaje odpadów. Na tablicy zawarto też wiadomości na temat recyklingu. Przedostatnia tablica dotyczy dość sporego problemu naszej gminy - zanieczyszczeń atmosfery. Zawarto na niej informacje dotyczące zarówno skutków zanieczyszczeń, jak i elementów, które te zanieczyszczenia powodują. Ostatnią tablicą będącą jednocześnie zwieńczeniem całej ścieżki jest fotościanka. Korzystający ze ścieżki mogą się zamienić w jedno z sześciu leśnych zwierząt i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

Wszystkie tablice zostały zamontowane na stelażach aluminiowych malowanych proszkowo. Łączny koszt elementów tworzących ścieżkę wyniósł 31.370,23 zł brutto, gdzie 20.0000,00 zł otrzymano w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (www.wfosgw.poznan.pl).

 

(er)

ikona daty04-07-2017, 11:14 ikona autorammc ikona wyświetleń3519
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt