Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45828969
Wiadomości
grafika
Szkolne Centrum Przyrodniczo-Ekologiczne w Biadkach

W dniu 03.07.2017 r. została podpisana umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, na podstawie której zostanie udzielona dotacja na realizację przedsięwzięcia pn. „Szkolne Centrum Przyrodniczo-Ekologiczne w Biadkach”.

 

Projekt polega na utworzeniu ścieżki dydaktycznej przyrodniczo-ekologicznej w Szkole Podstawowej w Biadkach poprzez zakup infrastruktury służącej edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Ścieżka przyrodniczo-ekologiczna przebiegać będzie częściowo w budynku szkoły, a częściowo poza budynkiem – w zakresie gry terenowej „Leśne rekordy”. Motywem przewodnim jest hasło „Poznajemy więc szanujemy naszą przyrodę”.

Projekt polega na zakupie pomocy dydaktycznych w postaci tablic, gier i zabaw edukacyjnych, stacji meteorologicznej oraz pojemników na segregację odpadów i zużyte baterie. Gry i zabawy w doskonały sposób pozwolą na zdobywanie wiedzy w modelu „przyjemne z pożytecznym”, pełnią funkcje informacyjno-poznawcze oraz sprawnościowe, w części są interaktywne.

Przedmiotowe tablice, gry i zabawy uatrakcyjnią lekcje, pozwolą prowadzić rozszerzone zajęcia dydaktyczne oraz wpłyną na wzrost wiedzy dzieci, począwszy od najmłodszych, z zakresu środowiska naturalnego, w tym ekosystemów leśnych, flory i fauny oraz racjonalnego gospodarowania wodą i energią.

Przedsięwzięcie uczyć ma dzieci postaw proekologicznych związanych z prawidłową gospodarką odpadami, promocją selektywnej zbiórki odpadów i uświadamiać wagę zagadnień dot. elektrośmieci. Ponadto zwracać ma szczególną uwagę na wielką wartość przyrody.

Szacunkowy koszt projektu wynosi ok. 25 tys. złotych, z czego dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wyniesie 20 tys. złotych.

 

Aneta Kaczmarek

ikona daty03-07-2017, 11:00 ikona autoraPB ikona wyświetleń916
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt