Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45824143
Wiadomości
Okinoshima - miasto pełne pięknych krajobrazów

Okinoshima należy do jednych z najbardziej urokliwych miejsc w Japonii, w którym nowoczesność zderza się z tradycją.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Opisy do fotografii:

 

1. Port Saigō

Port, przez który przypływają i odpływają wszyscy goście i mieszkańcy Okinoshimy.

 

2. Wybrzeże Shirashima

Wybrzeże położone na północy wyspy. Biel skał, błękit morza i zieleń lasów sosnowych tworzy piękny kontrast i wywiera głębokie wrażenie na odwiedzających.

 

3. Przylądek Nagu

Przylądek położony na zachodnim wybrzeżu wyspy. Od dawnych czasów wykorzystywany jest jako punkt odniesienia podczas wędrówek morskich, znajduje się też na nim latarnia. Jest to popularne miejsce do podziwiania zachodu słońca, a także widoku na sąsiednie wyspy.

 

4. Wybrzeże Jodogaura

Wybrzeże położone na wschodzie wyspy. Jest jednym z najbardziej znanych miejsc na Oki, które wchodzi też w skład terenu Parku Narodowego Daisen-Oki.

 

5. Wyspa „Świeczka”

Znajdująca się na morzu kolumna skalna o wysokości 20 metrów. Gdy słońce zachodzi dokładnie nad nią to przypomina gigantyczną świeczkę.

 

6. Skała „Parawan”

Ta wysoka na ok. 80 m. skała złożona jest z kolumn skalnych, które powstały w procesie stygnięcia lawy (wyspy Oki powstały w wyniku erupcji wulkanicznych). Kształtem przypomina składany parawan.

 

7. Skała „Jaszczurka”

Skała zawdzięcza imię swojemu kształtowi – wygląda jak 26 metrowa jaszczurka wspinająca się na górę.

 

8. Pola ryżowe

W środkowej części wyspy uprawiany jest ryż, podstawowe pożywienie Japończyków. Zdjęcie przedstawia wciąż praktykowany tu tradycyjny sposób suszenia ryżu.

 

9. Oki w zimie

W Japonii są cztery wyraźnie różniące się od siebie pory roku. Podczas zimy Oki czasami zostaje całkowicie przykryte śniegiem, co tworzy zupełnie nowy krajobraz tej wyspy.

 

10. Światła statków do połowów kalmarów

Światła widoczne w oddali to światła statków rybackich, które w nocy wybierają się na połów kalmarów. Migoczące w oddali na morzu światła tworzą niezwykłą atmosferę.

 

11. Chram Tamawakasu-mikoto

Główny budynek chramu (honden) zbudowany jest w oryginalnym stylu architektonicznym z Oki (Oki-zukuri) i jest ważnym zabytkiem kultury Japonii. Każdego roku w dniu 5 czerwca odbywa się tu niezwykły festiwal, podczas którego 8 koni galopuje przez bramę chramu.

 

12. Chram Tamawakasu-mikoto (festiwal Goree-furyu)

Konie galopujące przez bramę w stronę głównego budynku chramu.

 

13. Chram Mizuwakasu

Główny budynek chramu (honden) zbudowany jest w oryginalnym stylu architektonicznym z Oki (Oki-zukuri) i jest ważnym zabytkiem kultury Japonii. Co roku w dniu 3 maja odbywa się tu jeden z trzech najważniejszych festiwali w Okinoshimie.

 

14. Chram Mizuwakasu (święto sairei-furyu)

Jeden z rytuałów podczas festiwalu sairei-furyu.

 

15. Tradycyjny dom rodziny Sasakich

Zbudowany w 1836 roku, przykład tradycyjnej architektury drewnianej. Struktura dachu wykonana jest z kory japońskich cedrów i ułożonych na niej kamieni. Budynek ma trzy wejścia, co jest cechą charakterystyczną tradycyjnych domów na Oki. Ważny zabytek kulturowy Japonii.

 

16. Japoński cedr "Chichi-sugi"

Cedr „Chichi-sugi” jest drzewem świętym, otoczonym czcią religijną. To niezwykłe 800-letnie drzewo ma 30 metrów wysokości. Obwód pnia wynosi 5 metrów.

 

17. Tradycyjne sumō Oki

W Okinoshimie od dawnych czasów sumo było uprawiane nie tylko jako sport, ale też jako rytuał religijny. Również obecnie organizowane są specjalne turnieje „tradycyjnego sumo Oki” by uczcić ważne dla miasta wydarzenia. Zawody trwają wtedy cały dzień i całą noc.

 

18. Parada tańca "Shigesa"

Jedno z największych wydarzeń w mieście. Co roku około 1300 osób uczestniczy w paradzie tradycyjnego tańca przy akompaniamencie pieśni ludowej „Oki Shigesa-bushi”. Taniec wykonuje się z użyciem małych talerzyków, które widoczne są na zdjęciu.

 

19. Sumo byków

Przekazywana od około 800 lat tradycja potyczek między bykami. Rozpoczęta podobno, by zapewnić rozrywkę zesłanemu na wyspy cesarzowi Gotobie.

 

20. Taniec kagura z Kumi

Jest to taniec poświęcony bogom, wykonywany by prosić o obfite połowy ryb oraz deszcz. Cechą charakterystyczną jest prostota ruchów i strojów tancerzy.

 

21. Taniec Rengee-mai

W okresie Nara (VIII w.) i Heian (VIII-XII w.) bardzo aktywna była wymiana kulturowa z Chinami, Koreą i innymi państwami regionu. Właśnie wtedy do Japonii przekazany został taniec Rengee-mai jako element rozrywki podczas rytuałów świątynnych. Taniec prezentowany w świątyni Kokubun-ji w Okinoshimie zachował się w formie bardzo bliskiej oryginałowi.

 

22. Kajak morski

Idealny sposób na podziwianie przyrody Oki z bliska. Podczas wycieczki można podziwiać przejrzyste morze i spadziste klify, a także m. in. wpływać do morskich jaskiń.

 

23. Prom

Tego typu promów kursuje na Oki trzy. Mają one ok. 100 metrów długości. Każdy z nich może przewieźć na raz ok. 800 pasażerów i ok. 50 samochodów.

 

24. Wodolot „Rainbow Jet”

Wodolot o długości ok. 30 metrów, rozwija prędkość ponad 70 km/h. Odległość którą promem pokonuje się w 2,5 h, wodolotem pokonuje się w 1 h.

 

25. Pożegnanie

Gdy mieszkaniec Oki opuszcza wyspę jego rodzina i przyjaciele żegnają go przy użyciu kolorowych taśm papierowych, które przyczepiane są do promu.

 

26. Tworzenie prac chigiri-e

 

27. Wystawa chigiri-e

Prace chigiri-e wystawiane są podczas organizowanego co roku w listopadzie Festiwalu Kultury.

 

28. Członkowie klubu chigiri-e z dzielnicy Tsuma

Klub rozpoczął działalność w 2010 roku. Obecnie liczy 10 członków. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

ikona daty28-07-2017, 10:46 ikona autoraPB ikona wyświetleń1932
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt