Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45828461
Wiadomości
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Roszkach na Politechnice Warszawskiej

W dniu 23 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jedenastym Festiwalu Nauki Małego Człowieka na Politechnice Warszawskiej w Warszawie. Tematyka festiwalu obejmowała wiele dziedzin wiedzy, które pokazywane były w sposób zrozumiały dla każdego, a w szczególności dla dzieci. Nasi uczniowie oprócz uczestnictwa w wielu warsztatach naukowych, sami również je przeprowadzali. Wykorzystując zabawki fizyczne, zaprezentowali sposoby poznawania praw fizycznych i udowodnili, że uczenie się fizyki oraz innych przedmiotów przyrodniczych może sprawiać radość. Gratulujemy naszym podopiecznym, którzy znakomicie spisali się w roli osób prowadzących.

Najlepszą recenzję Naszym Uczniom wystawił Dyrektor Festiwalu dr Jan Grabski z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, który po zakończeniu imprezy przesłał podziękowania o treści:

Drodzy Uczniowie i Realizatorzy Festiwalu Nauki Małego Człowieka ze Szkoły Podstawowej w Roszkach, chciałbym gorąco podziękować wszystkim za udział i zaangażowanie w kolejny, jedenasty już Festiwal Nauki Małego Człowieka. Był nieco skromniejszy niż poprzednie, ale sądzę, że spełnił swoja rolę, dzieci i rodzice byli zachwyceni. Szczególne uznanie kieruję do Was Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Roszkach, którzy mimo trudu włożonego w kilkugodzinną podróż, pobudkę o czwartej nad ranem, przyjechaliście, aby uczestniczyć w tak ważnym dla nauki wydarzeniu, nie tylko jako, ale również jako realizatorzy”.

Dalej dr Jan Grabski podczas rozmowy z fundacją "Na Dobre" (która prezentowała drukarki 3D i długopisy 3D) przedstawił pomysł, by w przyszłości realizować podobne eventy nie tylko raz do roku w Warszawie, ale żeby stworzyć organizację – forum ludzi, którzy chcieliby realizować takie wędrujące po Polsce festiwale, docierające do małych miasteczek pozbawionych bezpośredniego kontaktu z wyższymi uczelniami czy instytutami naukowymi.

Wycieczka oprócz waloru naukowego miała również charakter integracyjny, gdyż w wyjeździe brali udział uczniowie innych szkół podstawowych, między innymi z Gorzupi i Świnkowa. W drodze powrotnej Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Warszawę, jej zabytki oraz by dłużej pamiętać o wycieczce dokonali zakupu pamiątek.

 

Zapraszamy do fotorelacji.

 

Zdjęcia:

Izabela Malmur i Rafał Jakubowski

ikona daty06-10-2017, 08:51 ikona autoraPB ikona wyświetleń1576
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt