Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45825819
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja07-11-2017 15:29
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć21
Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

 

Historia Adama Mickiewicza – Czego można nauczyć się od wieszcza 220 lat po jego narodzinach?

 

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży.  Autorem takich dzieł jak: „Męskie rozmowy nastolatka”, serii książek o Księżniczce Adeli i książki „Prawie bajki”.   W spotkaniu uczestniczyło 125 uczniów klas V I VI ze szkół podstawowych nr 1,8,4.

 

Tematem spotkania były losy Adasia – głównego bohatera książki „Adaś Mickiewicz- łobuz i mistrz”. Spotkanie rozpoczęło się przeczytaniem przez Jakuba Skworza fragmentu książki „Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz”.   Autor opowiedział o książce, przedstawił prezentację o losach i przygodach tytułowej postaci. Po prezentacji gość zadawał pytania dotyczące książki a  dzieci mogły otrzymać nagrodę w postaci zakładek, naklejek za udzielenie dobrej odpowiedzi. Biblioteka także otrzymała prezent- najnowszą książkę autora.

 

Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz to pierwsza z cyklu Wciągających książek o wielkich Polakach, czyli powieści opartych na faktach, które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w historii Polski. Nie ma przecież lepszego sposobu na poznanie drugiego człowieka niż spotkanie w cztery oczy.

 

Spotkanie utrzymane było w formie dialogu z publicznością. Miało na celu pokazanie, że choć zmieniają się okoliczności, dzisiejsza młodzież też staje przed podobnymi wyzwaniami. Jeśli zdecyduje się podążać za swoją pasją, czeka ją wiele wyzwań, ale i niesamowita przygoda.

 

Spotkanie autorskie było doskonałym przygotowaniem do późniejszej lektury „Pana Tadeusza”. Pozwoliło poznać Mickiewicza nie jako wielkiego wieszcza, tylko człowieka z krwi i kości, który również zmagał się ze swoimi lękami oraz słabościami.

 

Spotkanie idealnie wpisuje się w rozpoczynające się w 2018 roku obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości i 220-stej rocznicy urodzin Adama Mickiewicza.

 

Tekst: Marlena Nabzdyk, zdjęcia: Mateusz Jędrzejak

ikona daty07-11-2017, 15:31 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1953
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt