Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827135
Wiadomości
Szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw

W związku z niewykorzystaniem w pełni środków finansowych z Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw na poddziałanie 2.2.1 Wsparcie dla przedsiębiorców dokonujących nowych inwestycji możliwe jest jeszcze składanie wniosków o dotacje.

Wnioski o dotacje można składać do 12 stycznia 2007 roku do godziny 15.00 w Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie. Aplikacje mogą składać przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Polski, dokonujący nowych inwestycji i generujący nowe miejsca pracy związane z nowymi inwestycjami. Celem realizacji projektu musi być poprawa innowacyjności przedsiębiorstw i tworzenie nowych miejsc pracy poprzez wspieranie nowych inwestycji. Inwestycje te mogą polegać na utworzeniu lub rozbudowie przedsiębiorstwa, zróżnicowaniu produkcji, dokonywaniu zasadniczych zmian całościowego procesu produkcyjnego oraz nabyciu przedsiębiorstwa, które jest w likwidacji lub zostałoby zlikwidowane, gdyby nie zostało nabyte przez niezależnego przedsiębiorcę. Przedsiębiorca może zainwestować dotacje w środki trwałe (budynki, budowle, maszyny, urządzenia, przyrządy, aparatury, wyposażenie techniczne do prac biurowych, infrastrukturę techniczną związaną z nową inwestycją), jak i w wartości niematerialne i prawne, do których można zaliczyć zakup patentu, nabycie licencji lub nieopatentowanej wiedzy technicznej, technologicznej lub z zakresu organizacji i zarządzania.

Do wsparcia mogą zostać zakwalifikowane następujące wydatki:

- nabycie gruntów (do 10% całkowitych wydatków projektu kwalifikujących się do objęcia wsparciem),

- nabycie albo koszt wytworzeni nowych środków trwałych,

- nabycie używanych środków trwałych, które w okresie 7 lat poprzedzających złożenie wniosku o dofinansowanie nie zostały nabyte z wykorzystaniem środków publicznych,

- nabycie wartości niematerialnych i prawnych (do wysokości 25% sumy wydatków objętych wsparciem),

- instalacja i uruchomienie środków trwałych,

- nabycie materiałów lub robót budowlanych oraz raty spłat z tytułu leasingu gruntów i budynków, jeżeli umowa trwa co najmniej 3 lata od przewidywanego terminu zakończenia inwestycji.

Wartość kosztów kwalifikowanych musi być mniejsza niż 25 mln euro. Dofinansowanie małych przedsiębiorstw na terenie Wielkopolski wynosi 60% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, średnich przedsiębiorstw - 50% wydatków.

Minimalna kwota dotacji to 500 tysięcy złotych, maksymalna - 15 mln euro.

Do 15 grudnia 2006 roku istnieje możliwość prekwalifkacji wniosków, czyli wstępnej oceny przedsięwzięcia inwestycyjnego pod względem jego zakwalifikowania oraz oceny prawdopodobieństwa uzyskania punktacji merytorycznej na poziomie umożliwiającym otrzymanie wsparcia. Ocena trzystronicowego wniosku nie jest wiążąca dla beneficjenta, a uczestnictwo w prekwalifikacji nie jest obowiązkowe.

W Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF), którą jest Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie, po złożeniu wniosku o dotacje dokonuje się oceny formalnej i ekonomiczno-technicznej. Oceny merytorycznej wniosku dokonuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie. Aby znaleźć się na liście rankingowej dofinansowanych przedsięwzięć, należy uzyskać co najmniej 51 punktów. Największą liczbę punktów zdobyć można za założenie we wniosku wzrostu zatrudnienia powyżej 15 % (przyrost zatrudnienia netto w okresie 3 lat od zakończenia projektu) - 23 punkty, oraz za założenie wdrożenia technologii związanej z celem projektu i stosowanej w Polsce poniżej 1 roku - 26 punkty.

Przedsiębiorca musi przygotować wniosek w wersji papierowej i elektronicznej w oparciu o aplikację Generatora Wniosków, wytyczne dla wnioskodawców oraz instrukcję wypełniania wniosku o dofinansowanie, znajdujące się na stronie www.parp.gov.pl/strukturalny8.html.

Zapytania o przygotowanie wniosku oraz Wstępny Plan Projektu w celu prekwalifikacji można składać drogą elektroniczną w Regionalnym Punkcie Konsultacyjnym ARR w Koninie pod adresem e-mail: . Informacje można uzyskać również telefonicznie w godzinach 7.30 – 15.30 pod numerem 063 245 30 95 wew. 30 lub 31.

Adres Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Koninie: ul. Zakładowa 4, 62-510 Konin, tel. 063 245 30 95, faks 063 242 22 29, e-mail: , www.arrkonin.org.pl

(mag)

ikona daty27-11-2006, 09:51 ikona wyświetleń2263
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt