Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827584
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Tydzień Bibliotek 2018 – „(Do)wolność czytania”

 

W środę 9 maja 2018 r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek.

 

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem „(Do)wolność czytania”. Pani dyrektor Ewa Bukowska powitała wszystkich gości, a wśród nich Burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka i Joannę Ziembinską – Szczurek, zastępcę Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. Pani dyrektor przypomniała o ważnej roli książki w rozwoju i edukacji każdego człowieka. Zaprosiła do udziału w licznych imprezach organizowanych przez bibliotekę. W imieniu własnym i władz samorządowych życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza złożył Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek.

 

Biblioteka od 2007 roku przyznaje swoim czytelnikom tytuł Honorowego Czytelnika KBP. Corocznie honorowanych jest 10 czytelników, którzy systematycznie korzystają ze zbiorów naszej biblioteki. Są to zarówno czytelnicy z wieloletnim stażem czytelniczym, jak i z krótszym. W tym roku dyplomy otrzymali: Urszula Sawicz, Maria Gęsiarek, Krystyna Konieczna, Andrzej Papierski, Bożena Grobelna, Małgorzata Filipowska, Ewa Gumienna, Elżbieta Marszałek, Justyna Wójcik, Bogdan Woźniak.

 

Wręczono także nagrody za udział w konkursie, który odbył się 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Nagrody otrzymali: Anna Jakubek, Anita Szymczak, Anna Dziedzic, Martyna Ide, Daria Kapcinska.

 

W drugiej części odbyło się spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką, polską pisarką, autorką powieści komediowo-obyczajowych z wątkiem kryminalnym, które zachwycają i bawią ogromne rzesze czytelników. Olga Rudnicka gościła w murach naszej biblioteki w 2013 r., spotkała się wtedy z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych. Od tego czasu wydała nowe powieści i przybyło nowych zwolenników jej pisarstwa.

 

Pisarka opowiedziała jak rozpoczęła się jej przygoda z pisarstwem oraz skąd czerpie inspiracje do swoich książek. Olga Rudnicka zadebiutowała jako pisarka mając niespełna dwadzieścia lat, w 2008 roku ukazała się jej pierwsza książka pod tytułem „Martwe jezioro”.


Jej wyobraźnię ożywiały czytane przez nią powieści i opowiadania – zaczytywała się w książkach Stephena Kinga, Tess Gerritsen i Joanny Chmielewskiej. Za napisanie pierwszej powieści zabrała się podczas choroby siedzenia w domu. Po przeczytaniu wszystkich książek w domowej biblioteczne, dla zabicia czasu postanowiła przelać własne pomysły na papier. Gdy skończyła pierwszą powieść i wysłała ją do wydawcy, na jego decyzję nie musiała długo czekać – po dwóch dniach dostała odpowiedź i w wieku dziewiętnastu lat pojechała do Warszawy na rozmowę w sprawie publikacji powieści. Kolejne książki Rudnickiej pojawiały się w niewielkich odstępach czasu. Już rok później do księgarni zawitała kontynuacja pierwszej powieści pod tytułem „Czy ten rudy kot to pies?”. Wielu swoich bohaterów lubi i kontynuuje ich przygody w następnych częściach, tak powstały dwie książki opowiadające przygody Marii i Anety pod tytułem „Zacisze 13” i „Zacisze 13 powrót”, oraz trzy książki o Nataliach Sucharskich: „Natalii 5”, „Drugi przekręt Natalii” oraz „Do trzech razy Natalie”. Oprócz serii książkowych Olga Rudnicka ma na koncie jeszcze samodzielne powieści, takie jak „Lilith”, „Cichy wielbiciel”, „Fartowny pech”, „Diabli nadali” oraz „Były sobie świnki trzy”. Olga Rudnicka w powieści „Cichy wielbiciel” porusza problem stalkingu i podczas spotkania zwróciła szczególną uwagę na ten problem.

 

Podczas spotkania Olga Rudnicka humorystycznie i żywiołowo opowiadała o swoim życiu, pasjach, pisarstwie. Poczucie humoru pisarki oraz łatwość nawiązywania kontaktu z czytelnikami spowodowały, iż spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Na zakończenie liczne grono sympatyków kryminałów miało możliwość otrzymania autografu z dedykacją.



Książki Pani Olgi znajdują się w zbiorach biblioteki - zapraszamy do ich wypożyczenia.

 

Tekst: Wiesława Patalas

Zdjęcia: Marcin Laska, Wiesława Patalas

ikona daty14-05-2018, 15:06 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1309
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt