Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827187
Wiadomości
Spotkanie młodzieży (fot.)

W dniach 7 - 11 maja br. w Zespole Szkół nr1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie gościła grupa niemieckiej młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły Grund- und Hauptschule im. Gutenberga z Dierdorfu (Niemcy).

Tym razem wyjątkowo licznej, bo składającej się z 17 uczniów ekipy, towarzyszyło 2 nauczycieli. Celem wymiany uczniowskiej było lepsze wzajemne poznanie się, zawarcie ciekawych znajomości i zacieśnianie dotychczasowych więzów, jakie od dawna łączą Krotoszyn z niemieckim miasteczkiem partnerskim.

Organizatorzy zatroszczyli się o wyjątkowo bogaty program, który obfitował w różnorodnego rodzaju atrakcje, tak by każdy z gości mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. W programie znalazły się nie tylko wycieczki (Poznań, Brzezie itp.), ale również zajęcia sportowe w plenerze, takie jak paintball (Perzyce) i gry na orientacje w terenie, które okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ umożliwiły większą integracje uczestników z obu stron. Nasi goście mieli również okazję poznania pracy i profilu produkcji jednego z największych zakładów pracy w regionie, a mianowicie fabryki świeczek "Bolsius". Również i ta wymiana połączyła przyjemne z pożytecznym.

Jedną z wielu korzyści była możliwość sprawdzenia i dalszego pogłębiania swojej wiedzy z języka niemieckiego. Polscy uczniowie bardzo dobrze radzili sobie nawet w trudnych sytuacjach językowych, a ich zasób słownictwa został bardzo poszerzeny. Z kolei niemieccy uczniowie z wielkim zapałem podejmowali wszelkie wyzwania związane z poznawaniem polskiej kultury. Ten rodzaj integracji sprawdza się już od wielu lat, czego dowodem trwające już od 9 lat i ciągle rozwijające się wzajemne kontakty.

(spzoi)



 

fot. arch.

imga_3481_400





 

ikona daty21-05-2007, 08:52 ikona wyświetleń2177
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt