Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie zaprasza do współpracy firmy, które są zainteresowane promocją i reklamą swojej działalności i produktów podczas widowiska historycznego „Święto 56. Pułku Piechoty Wielkopolskiej”, które odbędzie się w dniach 5-6 września 2009 roku (sobota - niedziela) w Muzeum Regionalnym oraz na Błoniu.
W ramach sponsoringu organizator proponuje:
1. Możliwość zamieszczenia baneru reklamowego podczas imprezy na rusztowaniu w miejscu realizacji widowiska.
2. Umieszczenie logo sponsora - reklamodawcy na afiszach widowiska: „Święto 56. Pułku Piechoty Wlkp.”
3. Umieszczenie logo sponsora - reklamodawcy na stronie internetowej imprezy.
4. Umieszczenie przed i po imprezie informacji o sponsorze w gazetach lokalnych.
5. Ponadto komentator/spiker widowiska wielokrotnie będzie wymieniał sponsorów podczas trwania imprezy.
Muzeum zwraca się również do firm z propozycją składania ofert na wyłączność dotyczącą kompleksowej obsługi handlowej (napoje chłodzące, piwo, gastronomia). W ofercie należy przedstawić zakres obsługi handlowej i proponowaną wysokość opłaty za uzyskanie wyłączności. Oferty prosimy składać w siedzibie Muzeum Regionalnego w Krotoszynie, Mały Rynek 1, 63-700 Krotoszyn, do 20 czerwca br. do godz. 12.00.
Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie; Mały Rynek 1, 63-700 Krotoszyn
tel.: (062) 722-61-47; e-mail:
Organizator imprezy: Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie. Współorganizatorzy: Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne „Historica”; Grupa Rekonstrukcji Historycznej – Ostrów Wlkp.; Urząd Miejski w Krotoszynie; Krotoszyński Ośrodek Kultury; Centrum Sportu i Rekreacji w Krotoszynie; Hufiec ZHP w Krotoszynie; Krotoszyńskie Towarzystwo Kulturalne; Bractwo Rycerskie „Poczet Wierzbięty z Krotoszyna”.
Impreza uzyskała dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Widowisko nawiązuje do przedwojennych tradycji obchodów Święta Pułku w Krotoszynie oraz udziału 56. Pułku Piechoty Wlkp. w wojnie obronnej Polski we wrześniu 1939 roku. 56 Pułk Piechoty Wlkp. powstał w marcu 1919 roku z oddziałów powstańczych walczących na zachodnim froncie powstania wielkopolskiego (występował wówczas pod nazwą 2. Pułku Strzelców Wielkopolskich). I batalion pułku stacjonował we Wronkach. Od września 1919 do listopada 1920 roku pułk, wcielony do Wojska Polskiego, brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej i Bitwie Warszawskiej. Po zakończeniu działań wojennych, w sierpniu 1921 roku pułk wszedł w skład 25. Dywizji Piechoty w Kaliszu, a jego stałym garnizonem był odtąd, aż do wybuchu II wojny światowej Krotoszyn. 1 września 1939 roku pułk bronił granicy polsko-niemieckiej (Krotoszyn był wówczas miastem przygranicznym), następnie walczył nad Prosną, brał udział w bitwie nad Bzurą, w Puszczy Kampinoskiej i w obronie Warszawy aż do jej kapitulacji. W rozkazie pożegnalnym gen. J. Rómmla został określony jako „najdzielniejszy z dzielnych” pułków 25. Dywizji Piechoty.
Jest to druga edycja imprezy. Pierwsza odbyła się w dniach 30-31 sierpnia ub. roku . Cieszyła się dużą frekwencją i spotkała się z bardzo pozytywną oceną nie tylko lokalnej społeczności.
(helka)