45827370
Partnerskie bieganie w Dierdorfie (fot.)

Pod koniec sierpnia krotoszyńscy biegacze długodystansowi pojechali z wizytą do zaprzyjaźnionego Dierdorfu.

Była to już ósma taka wizyta w Niemczech, podczas której krotoszynianie nie tylko zwiedzili miasto, ale również wzięli udział w biegach.
W sobotę,  29 sierpnia 2009 r. miała miejsce część sportowa wizyty, a mianowicie Bieg Dierdorfski (Dierdorfer Stadtlauf). Krotoszynianie wystartowali najpierw w sztafecie 4 x 1000 m, a następnie w biegu głównym na dystansie10 km.
Biegacze z KS Krotosz wystawili jedną sztafetę własną i dwie sztafety mieszane z biegaczami z Dierdorfu. Na szczególną uwagę zasługuje wystawienie także sztafety przez delegację władz Krotoszyna.

Pierwsza sztafeta w składzie: Krzysztof Kasprzak, Krzysztof Maciejewski, Piotr Grzempowski, Robert Domagała zajęła II miejsce.
Sztafeta mieszana w składzie: Minesh Hartmann, Elmar Hartmann, Tomasz Knapik, Jan Knapik zajęła IV miejsce.
Kolejna sztafeta mieszana w składzie Klemens Glaremin, Hubertus Glaremin, Piotr Tyczyński i Walery Maćkowiak zajęła V miejsce.
W biegu głównym reprezentacja KS Krotosz wygrała po raz kolejny klasyfikację drużynową (Robert  Domagała, Krzysztof  Kasprzak, Krzysztof  Maciejewski).
W klasyfikacji indywidualnej najwyższe 7 miejsce uzyskał Robert Domagała, który zajął 3 miejsce w swej kategorii wiekowej, następny był Krzysztof Kasprzak, który zajął 8 miejsce w klasyfikacji generalnej i 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Kolejne, wysokie bo 18 miejsce zajął Krzysztof Maciejewski zajmując jednocześnie 3 miejsce w swej kategorii wiekowej.

Jedynym zawodnikiem, który do tej pory brał udział we wszystkich - ośmiu startach  w Dierdorfie jest weteran biegów długich Jan Knapik.
Zawodnicy startujący w Dierdorfie dziękują tym wszystkim, którzy przyczynili się do ich wyjazdu. Szczególne podziękowania za gościnność i opiekę kierują w stronę wypróbowanych już przyjaciół z Dierdorfu: Kamili Paterek-Riedrich i Axela Riedricha, Marianny i Hubertusa Glareminów oraz Sharmindy i Elmara Hartmannów.