45827412
Maraton w Bratysławie (fot.)

W niedzielę 28 marca w stolicy Słowacji - Bratysławie miało miejsce wspaniałe wydarzenie sportowe „Bratislava Marathon 2010”.

Była to już piąta edycja, która zgromadziła na starcie  wielu sportowców z całego świata.

Zarejestrowanych zostało ponad 500 maratończyków, ponad tysiąc półmaratończyków, ponad sto sztafet i ponad 200 rolkarzy. Ponadto rozgrywane były biegi rekreacyjne i biegi dla dzieci oraz marsze. W sumie impreza zgromadziła prawie trzy tysiące uczestników.

Start i metę usytuowano na pięknym Placu Hviezdoslava. Trasa maratonu liczyła dwie pętle i przebiegała między innymi po ulicach Starego Miasta, poprzez nowy most w Panonii ze spodkiem widokowym, Petrzalkę i Starý most.

Bieg rozgrywany był w trudnych warunkach, przy bardzo silnym wietrze.

Maraton wygrał Kenijczyk Edwin Kibowen z czasem 2:27:38, drugi był Ukrainiec, znany także z biegów rozgrywanych w Polsce Viktor Starodubtsev, trzeci reprezentant gospodarzy Martin Holecko.

W imprezie tej startowali także Polacy. Z Krotoszyna do Bratysłwy udali się nasi długodystansowcy z klubu sportowego KS Krotosz. Maraton ukończył Piotr Tyczyński 04:02:37 i Jan Knapik 04:05:32, natomiast półmaraton ukończył Valery Maćkowiak.