Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827398
Wiadomości
Akademia Uczniowska (fot.)

Niepubliczne Gimnazjum w Krotoszynie zakwalifikowało się do programu Akademia Uczniowska na lata 2010 - 2014.

Program, którego celem jest kształtowanie kompetencji kluczowych w przedmiotach matematyczo-przyrodniczych, został przygotowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Został on skierowany dla gimnazjalistów  z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego

Założenia programowe:

1. Program Akademia Uczniowska opiera się przede wszystkim na prowadzeniu zajęć dodatkowych w postaci szkolnych kół naukowych w zakresie przedmiotów matematyczno - przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i matematyki.

2. Gimnazjaliści poznają techniki eksperymentalne, zaplanują i przeprowadzą zgodnie z procedurą naukową: obserwacje, eksperymenty i projekty zespołowe (w tym szczególnie projekty wzajemnego nauczania), dotyczące wybranych partii materiału związanych z realizacją podstawy programowej.

3. Uczniowie z różnych województw pracujący nad tym samym zagadnieniem będą współpracować online. Eksperymenty, obserwacje i projekty wykonane przez uczniów będą prezentowane na forum szkoły oraz na specjalnie przygotowanej platformie internetowej.

4. CEO sfinansuje dodatkową pracę nauczycieli prowadzących szkolne koła naukowe, a także dostarczy szkołom uczestniczącym w programie zestawy odczynników do prowadzenia eksperymentów i mikroskopy laboratoryjne.

5. Uzupełnieniem uczniowskich kół naukowych będą wycieczki edukacyjne do ośrodków akademickich, w ramach których finansowane będą koszty przejazdu oraz opieka nauczycielska dla uczniów.

6. Platforma internetowa. Na potrzeby uczniów i nauczycieli powstaje platforma internetowa, która umożliwi prezentację pomocy naukowych oraz rezultatów zbiorowej pracy uczniów za pomocą łatwych w obsłudze mechanizmów, w tym także mechanizmu blogowego.


Wszystkim uczniom biorącym udział w programie z naszego gimnazjum życzymy niesamowitej przygody.

Elżbieta Dominiak
ikona daty16-06-2010, 09:31 ikona wyświetleń1224
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt