Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827389
Wiadomości
Partnerskie bieganie w Dierdorfie (fot.)

Pod koniec sierpnia krotoszyńscy biegacze długodystansowi pojechali z wizytą do zaprzyjaźnionego Dierdorfu.

Była to już dziewiąta taka wizyta w Niemczech, podczas której krotoszynianie nie tylko zwiedzili miasto, ale również wzięli udział w biegach.
W sobotę,  28 sierpnia 2009 r. miała miejsce część sportowa wizyty,  21. Międzynarodowy Bieg Dierdorfski (21. Internationaler Dierdorfer Stadtlauf). Krotoszynianie wystartowali najpierw w sztafecie 4 x 1200 m, a następnie w biegu głównym na dystansie 10 km.
Biegacze z KS Krotosz wystawili trzy sztafety, z czego w jednej z nich startowali najmłodsi krotoszynianie, kolejną natomiast zasilił nasz niemiecki przyjaciel Elmar Hartmann.
Pierwsza sztafeta w składzie: Krzysztof Kasprzak, Krzysztof Skowroński, Piotr Grzempowski i Robert Domagała zajęła III miejsce.
Sztafeta mieszana w składzie: Elmar Hartmann, Jan Knapik, Walery Maćkowiak i Piotr Tyczyński zajęła VIII miejsce.
Najdzielniejsza, sztafeta najmłodszych, w debiutanckim składzie: Patrycja Domagała, Adrian Domagała, Martin Domagała oraz Kinga Kasprzak zajęła XI miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej biegu na 10 km najwyższe 6 miejsce zajął Robert Domagała, plasując się jednocześnie na 3 miejscu w kategorii wiekowej.
Jedynym zawodnikiem, który do tej pory brał udział we wszystkich - dziewięciu startach w Dierdorfie jest weteran biegów długich Jan Knapik.
Zawodnicy startujący w Dierdorfie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do ich wyjazdu. Szczególne podziękowania za gościnność i opiekę kierują w stronę: Kamili Paterek-Riedrich i Axela Riedricha, Mariany i Hubertusa Glaremin, Heike i Wolfganga Nieß oraz Sharmindy i Elmara Hartmann.