Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45826784
Wiadomości
21.02 (sob) - roboty nadciągają - koncert zespołu Robotobibok (org. KOK)

Roboty nadciągają!
Krotoszyński Ośrodek Kultury zaprasza
21 lutego 2004 r. (sobota) o godz. 19:00 do holu KOK
na koncert zespołu ROBOTOBIBOK.


http://www.robotobibok.3c.pl/

Przyjadą z Wrocławia i grają nowoczesną, elektryczną odmianę 'fusion-jungle-jazzu'.

jako support wystąpi zespół ABSOLUT SPIRIT


http://www.absolute.spirit.prv.pl/

Bilety - tylko 5 zł.  Przyjdźcie liczną ekipą... 

Robotobibok to:
- Artur Majewski – trąbka, el. piano,
- Adam Pindur – saksofon altowy i tenorowy, Moog, el.piano,
- Maciej Bączyk – gitara, ARP Odyssey,
- Marcin Ożóg – kontrabas,
- Kuba Suchar – perkusja, MiniMoog.

Robotobibok powstał w lipcu 1998 roku we Wocławiu. W swojej muzyce stara się łączyć elementy współczesnych nurtów muzycznych, inspirowanych ewolucją muzyki elektronicznej z energią jazzowej improwizacji. W warstwie instrumentalnej, mocny, akustyczny dźwięk perkusji, kontrabasu, trąbki i saksofonu splata się z elektryczną gitarą i charakterystycznym brzmieniem analogowej elektroniki z lat 70-tych. Efektem tego, brzmienie zespołu może przywodzić na myśl aurę jazzu elektrycznego przełomu lat 60/70, a w partiach opartych na dźwiękach syntezatorów – atmosferę eksperymentów elektroakustycznych właściwych dla wczesnej muzyki elektronicznej. Elementem mającym duże znaczenie w muzyce Robotobiboka, jest post-jazzowy charakter sekcji rytmicznej zespołu. W grze bębnów i kontrabasu można odnaleźć wiele wątków inspirowanych motoryką najnowszych nurtów elektronicznych, jednak najczęściej stanowią one punkt wyjścia dla zastosowania bardziej złożonych kombinacji. Robotobibok stara się rozwijać własny język na obszarze muzyki improwizowanej. Jest w niej miejsce na solowe akcje poszczególnych instrumentów, jednak ostatecznie żaden z nich nie bierze góry nad pozostałymi.

Zespół ma na swoim koncie dwie płyty długogrające: 'Jogging' (2000)  oraz 'Instytut Las' (2003). Obie płyty zostały nagrane we współpracy z Tomaszem Gwincińskim, z którym lider Robotobiboka – Kuba Suchar – nagrał płytę 'Clever Nonsense And Other Outdoor Games' (2002). Płyty Robotobiboka jak również projekty związane z muzykami i przyjaciółmi zespołu (Tomasz Gwinciński, AGD), publikowane są nakładem własnego, niezależnego wydawnictwa – Vytvornia OM, Technologia w służbie medytacji.

Od ponad trzech lat zespół regularnie koncertuje w Polsce i za granicą (Knitting Factory – Nowy Jork, 2002; Paradiso – Amsterdam 2004; AB – Bruksela 2004). Grał na wielu festiwalach min.: 'JVC Warsaw Jazz Festival 2002', 'XI Warsaw Sumer Jazz Days 2002', 'Sergey Kuryokhin International Festival 2003' w Berlinie, 'Eurosonic Festival 2004' w Groningen. Robotobibok występował przed: Nils Peter Molvaer & Khamer, Chicago Underground Duo/Trio, Tied & Tickled Trio, De Kift. W kwietniu 2002 roku odbył krótką trasę w Stanach Zjednoczonych a w styczniu 2004 roku zagrał 15 koncertów w Holandii i Belgii. Jeszcze w tym roku zespół odwiedzi ponownie Belgię i Holandię jak również Francję, Austrię, Słowenię i Włochy. Planuje również wydanie kolejnej płyty.

Organizator:
Krotoszyński Ośrodek Kultury
www.kok.krotoszyn.pl

ikona daty15-02-2004, 17:47 ikona autoraConcept INTERMEDIA ikona wyświetleń1553
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt