Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827329
Wiadomości
Historia małej ojczyzny w konkursie (fot.)

W czerwcu br. w Benicach, Biadkach, Kobiernie oraz Orpiszewie odbyły się uroczyste podsumowania konkursu historycznego „Z historią mojej małej ojczyzny za pan brat”...

... którego organizatorami są: Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera oraz Fundacja Banku Zachodniego WBK w ramach projektu „Bank Ambitnej Młodzieży”. Koszt całego zadania wyniósł 5 400 zł, z czego 4 500 zł otrzymaliśmy dofinansowania z Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Program ten ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że od wykształcenia, inicjatywy, aktywności i działalności społecznej zależy nie tylko ich własna przyszłość, ale także przyszłość lokalnego środowiska, narodu i państwa polskiego. Przedsięwzięcie miało na celu  wzmacnianie więzi młodych ludzi ze swoją małą ojczyzną, podtrzymywanie i pielęgnowanie polskich tradycji narodowych oraz przybliżanie wiedzy historycznej. Poznanie przez młodzież historii swojej miejscowości, jej zabytków, ciekawych miejsc, odnalezienie śladów przeszłości oraz nawiązanie więzi między pokoleniami  – młodzież szukając wiadomości i inspiracji, musiała nawiązać współpracę ze starszymi mieszkańcami swojej wsi.

Uczestnikami projektu była młodzież w wieku 13-20 lat, mieszkańcy wsi, w których znajdują się filie biblioteczne Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej, to jest: Benice, Biadki, Kobierno i Orpiszew. Konkurs polegał na stworzeniu pracy dotyczącej historii danej wsi w kategoriach: album, prezentacja multimedialna lub makieta. W każdej miejscowości, która brała udział w programie, na uroczystym podsumowaniu konkursy zostały wręczone nagrody laureatom oraz wygłoszono wykład na temat historii tej miejscowości, przygotowany przez członków Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej: dr. Józefa Zdunka i Mariusza Karbowiaka.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w realizacji projektu:
- paniom Zofii Jamce, przewodniczącej Rady Miejskiej w Krotoszynie, oraz Beacie Ulbrych z galerii Refektarz,
- panom Janowi Zychowi, radnemu Rady Miejskiej w Krotoszynie, oraz Antoniemu Korsakowi, przewodniczącemu Rady Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie
- Zespołowi Szkół w Benicach,
- Zespołowi Szkół w Orpiszewie,
- Szkole Podstawowej w Kobiernie,
- Szkole Podstawowej w Biadkach.
 Izabela Brodata, Alina Kajewska


fot. Izabela Bartoś
ikona daty17-06-2011, 14:19 ikona wyświetleń550
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt