Wyróżnienie Specjalne dla Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera.
Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom 2010/ 2011. Marlena Nabzdyk, wieloletnia koordynatorka kampanii czytania, miała zaszczyt wziąć udział w jubileuszowym X finale kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’ w Warszawie.
Podsumowanie dorobku 10 lat działania kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom odbyło się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Tegoroczną Nagrodę Specjalną kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom otrzymała Joanna Kulmowa, autorka powieści, wierszy i utworów scenicznych. W poniedziałkowy wieczór mianowano tegorocznych ambasadorów kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, zostali nimi Maciej Orłoś i Katarzyna Stoparczyk. Ogłoszono też wyniki plebiscytu na 10 najważniejszych książek dla dzieci na 10-lecie kampanii. W programie artystycznym gali znalazł się występ solistów z Teatru Muzycznego Roma oraz koncert Grupy MoCarta. Gala była okazją do podziękowania najbardziej aktywnym wolontariuszom, liderom i koordynatorom kampanii czytania, nauczycielom, bibliotekarzom, pracownikom placówek kulturalno-oświatowych z całego kraju, a także firmom i instytucjom, które promują i wspierają działania Fundacji.
Następnego dnia, 27 marca, w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się konferencja ,,Mądre Wychowanie’’ inaugurująca działanie Internetowego Uniwersytetu Mądrego Wychowania im. Stefanii Światłowskiej. W programie merytorycznym konferencji znalazły się wykłady prof. dr. hab. Tadeusza Gadacza, prof. dr. hab. Tomasza Szlendaka, mgr Teresy Jadczak-Szumiło – specjalistki ds. więzi, prof. dr. hab. Łukasza Turskiego oraz wywiad z prof. dr. hab. Jerzym Vetulanim.
Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością magiczną, zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Zachęcamy rodziców i nauczycieli powiatu krotoszyńskiego do codziennego, 20-minutowego głośnego czytania dzieciom. Jest ono najlepszym sposobem wspólnego spędzania czasu i najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka, które w ten sposób uczy się obcowania z literaturą i wyrabia w sobie nawyk sięgania po książki.
Dyrektor oraz Pracownicy Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej serdecznie dziękują Przedstawicielom Samorządu Gminy i Starostwa, szkołom, przedszkolom oraz różnym grupom zawodowym, które włączają się w organizowanie akcji i pomagają w jej realizacji. Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w akcję i bardzo jesteśmy za to wdzięczni.
Marlena Nabzdyk