Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45818327
Wiadomości
Wyróżnienie dla biblioteki (fot.)

Wyróżnienie Specjalne dla Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera.

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom 2010/ 2011. Marlena Nabzdyk,  wieloletnia  koordynatorka kampanii czytania, miała  zaszczyt wziąć udział w jubileuszowym X finale kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’ w Warszawie.
Podsumowanie dorobku 10 lat działania kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom odbyło się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Tegoroczną Nagrodę Specjalną kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom otrzymała Joanna Kulmowa, autorka powieści, wierszy i utworów scenicznych. W poniedziałkowy wieczór mianowano tegorocznych ambasadorów kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, zostali nimi Maciej Orłoś i Katarzyna Stoparczyk. Ogłoszono też wyniki plebiscytu na 10 najważniejszych książek dla dzieci na 10-lecie kampanii. W programie artystycznym gali znalazł się występ solistów z Teatru Muzycznego Roma oraz koncert Grupy MoCarta. Gala była okazją do podziękowania najbardziej aktywnym wolontariuszom, liderom i koordynatorom kampanii czytania, nauczycielom, bibliotekarzom, pracownikom placówek kulturalno-oświatowych z całego kraju, a także firmom i instytucjom, które promują i wspierają działania Fundacji.

Następnego dnia, 27 marca, w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się konferencja ,,Mądre Wychowanie’’ inaugurująca działanie Internetowego Uniwersytetu Mądrego Wychowania im. Stefanii Światłowskiej. W programie merytorycznym konferencji znalazły się wykłady prof. dr. hab. Tadeusza Gadacza,  prof. dr. hab. Tomasza Szlendaka, mgr Teresy Jadczak-Szumiło – specjalistki ds. więzi, prof. dr. hab. Łukasza Turskiego oraz wywiad z prof. dr. hab. Jerzym Vetulanim.

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością magiczną, zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Zachęcamy rodziców i nauczycieli powiatu krotoszyńskiego do codziennego, 20-minutowego głośnego czytania dzieciom. Jest ono najlepszym sposobem wspólnego spędzania czasu i najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka, które w ten sposób uczy się obcowania z literaturą i wyrabia w sobie nawyk sięgania po książki.  

Dyrektor oraz Pracownicy Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej serdecznie dziękują Przedstawicielom Samorządu Gminy i Starostwa, szkołom, przedszkolom oraz różnym grupom zawodowym, które włączają się w organizowanie akcji i pomagają w jej realizacji. Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w akcję i bardzo jesteśmy za to wdzięczni.   
Marlena Nabzdyk              


fot. arch.
 
1_img_0363_400

2_img_0366_400

3_img_0417_400

4_img_0347_400

ikona daty30-03-2012, 16:06 ikona wyświetleń835
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt