23 września w sali krotoszyńskiego kina 3D Przedwiośnie, odbył się spektakl "Piotruś Pan i Piraci" Teatru Klinika Lalek i Wrocławskiego Teatru dla Dzieci, będący adaptacją słynnego dzieła Jamesa Matthew Barriego "Przygody Piotrusia Pana", w adaptacji i reżyserii Wiktora Wiktorczyka, do muzyki Michała Pryndy, wśród scenografii Zbigniewa Roszkowskiego i świateł Roberta Balińskiego.
"Piotruś Pan i Piraci" to utrzymane w konwencji baśni dynamiczne i barwne widowisko, opowieść o prawdziwej miłości i przyjaźni. Artyści Wrocławskiego Teatru dla Dzieci zabierają widzów w niezwykłą krainę marzeń, snu i teatru... Przez scenę i nad nią przemieszczają się olbrzymie, ruchome obiekty - wielki statek piracki, Krokodyl, który ryczeć i straszyć potrafi, przezabawny rock'n'rollowy Niby-Ptak, kolorowe lale, niezwykłe maski i niesamowite marionety... Dzięki mobilnym dekoracjom, wartkiej, pełnej zaskakujących zwrotów akcji, z walkami i pojedynkami szermierzy, dzięki galerii niesamowitych postaci, których dialogi uzupełniają melodyjne piosenki i pirackie szanty, przedstawienie trzyma w napięciu, nie pozwalając się młodemu widzowi ani przez moment nudzić…”
Ten opis spektaklu umieszczany w materiałach reklamowych, w 100% okazał się zgodny z rzeczywistym odbiorem ! Licznie przybyłe dzieci z dorosłymi opiekunami już wchodząc na sale kinową zderzyły się z gigantycznymi i kolorowymi dekoracjami stanowiącymi oprawę przedstawienia. A później było już tylko lepiej! Doskonała gra aktorska, świetny kontakt z publicznością, innowacyjne rozwiązania techniczne (latające nad głowami widzów lalki budzące entuzjazm dzieci… i dorosłych), melodyjna muzyka spowodowały, że czas trwania spektaklu wydawał się krótszy niż w rzeczywistości. Komentarze rodziców po przedstawieniu można krótko podsumować: oby częściej takie zdarzenia dla dzieci w Krotoszynie!
Po długich i kilkakrotnie ponawianych brawach, aktorzy Teatru Klinika Lalek i Wrocławskiego Teatru dla Dzieci zaprosili dzieci i rodziców do spotkania. I o dziwo większość widzów została! W ciekawy i sympatyczny sposób artyści opowiadali i odpowiadali na pytania dotyczące pracy, przygotowań i obejrzanego spektaklu.