Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45833754
Wiadomości
grafika
Kartoteka - Spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina już 7 października w Krotoszynie

Już 7 października o godz. 19.00 kolejny ze spektakli w ramach projektu TEATR POLSKA, które odwiedzają Krotoszyn. "Kartoteka" Tadeusza Różewicza zostanie wystawiona przez Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. Reżyserem sztuki jest Piotr Ratajczak. Spektakl odbędzie się w sali krotoszyńskiego Kina 3D Przedwiośnie. Bilety w cenie 20 PLN można już zakupić w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Więcej o spektaklu przeczytaj TUTAJ. 

 



Kartoteka to kanon polskiej literatury, polskiego dramatu drugiej połowy XX wieku. W momencie premiery tekst Tadeusza Różewicza ukazywał kryzys społeczeństwa i jednostki zmagającej się z demonami wojny, komunizmu w świecie zdegradowanym, gdzie wszelkie umowy dotyczące sensu życia przestają mieć jakiekolwiek uzasadnienie.
Bohaterem jest każdy z nas, a może nie ma go wcale. Jesteśmy chodzącą pustką, sygnalizował Różewicz. Czytana dzisiaj „Kartoteka” uzupełniana lekturą „Kartoteki Rozrzuconej” czy też ostatnimi poematami Różewicza pokazuje nam współczesny świat w nieustannym medialnym hałasie, chaosie i pokazuje nam człowieka bez tożsamości zagadującego rzeczywistość, recytującego siebie, przeraźliwie samotnego w świecie newsu i reklamy. To niezwykłe jak celnie, głęboko i ironicznie Różewicz potrafi dziś opowiadać o nas samych ..

Kartoteka to kanon polskiej literatury, polskiego dramatu drugiej połowy XX wieku. W momencie premiery tekst Tadeusza Różewicza ukazywał kryzys społeczeństwa i jednostki zmagającej się z demonami wojny, komunizmu w świecie zdegradowanym, gdzie wszelkie umowy dotyczące sensu życia przestają mieć jakiekolwiek uzasadnienie.Bohaterem jest każdy z nas, a może nie ma go wcale. Jesteśmy chodzącą pustką, sygnalizował Różewicz. Czytana dzisiaj „Kartoteka” uzupełniana lekturą „Kartoteki Rozrzuconej” czy też ostatnimi poematami Różewicza pokazuje nam współczesny świat w nieustannym medialnym hałasie, chaosie i pokazuje nam człowieka bez tożsamości zagadującego rzeczywistość, recytującego siebie, przeraźliwie samotnego w świecie newsu i reklamy. To niezwykłe jak celnie, głęboko i ironicznie Różewicz potrafi dziś opowiadać o nas samych ...


OBSADA:

1. Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska – Matka , Tłusta kobieta, Dziennikarz.

2. Agnieszka Przepiórska (gościnnie) – Olga, Niemka.

3. Artur Paczesny – Ojciec, Bobik, Dziennikarz 1.

4. Wojciech Rogowski – Bohater.

5. Artur Czerwiński – Gość w cyklistówce, Kelner, Dziennikarz 6.

6. Jacek Zdrojewski – Wujek, Dziennikarz 4, Nauczyciel.

7. Borchardt Marcin – Przyjaciel z dziecińska, Prezes Gruby, Wrona, Dziennikarz 5.

 


ikona daty27-09-2012, 11:10 ikona autoraRedaktor KOK ikona wyświetleń2330
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt