Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45830138
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja16-11-2012 17:47
ikona autorRedaktor KOK
ikona ilości zdjęć15
Rozmowy o wierze, grzechu i życiu


14 listopada kino „Przedwiośnie” gościło w swoich murach księdza Adama Bonieckiego, byłego redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”, który odwiedził nas grzecznościowo na zaproszenie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

Rozmowę prowadzoną przez Wojciecha Szuniewicza, dyrektora ośrodka, rozpoczęła ujęta w zapowiedzi spotkania sprawa Adama Darskiego. Ksiądz Boniecki opowiadał o przypadkowym spotkaniu z muzykiem i przedstawił własną interpretację wydarzeń, które jeszcze niedawno poruszały całą Polskę. Odpowiadając na stawiane przez prowadzącego pytania, mówił o zachowaniu wiary nawet wtedy, gdy księża swoim postępowaniem łamią przykazania, o widzialnej i niewidzialnej stronie Kościoła, o kondycji intelektualnej współczesnego społeczeństwa, o roli, jaką odgrywa w nim „Tygodnik Powszechny”, oraz swoim stosunku do Radia Maryja. Wspomniał pracę w programie Rozmównica TVP. W trakcie rozmowy wskazywał na Ewangelię i osobę Jezusa Chrystusa jako źródło pewnej i ostatecznej wiedzy o nas samych i naszych przeznaczeniach.

Druga część spotkania była dialogiem z publicznością, w którym przewijały się zagadnienia związane z historią Kościoła i pontyfikatem Jana Pawła II, twórczością księdza Tischnera, granicami ludzkiej wolności, grzechem, homoseksualizmem, aborcją, zapłodnieniem in vitro. Trwające prawie trzy godziny spotkanie ukazało księdza Bonieckiego jako człowieka zdolnego do żartów z samego siebie, odnoszącego się z wielkim szacunkiem do ludzkich wyborów, obdarzonego żarliwą wiarą, pogodnego i gotowego do dialogu ze światem, który wydaje się dziś z dystansem podchodzić do wiary i religii.
Jacek Kępa

 

ikona daty16-11-2012, 14:44 ikona autoraib ikona wyświetleń1369
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt