Przygotowania do KrotoFESTU
27 marca w Centrum Koordynacyjno-Informacyjnym spotkali się członkowie organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych dla przedyskutowania spraw związanych z organizacją KrotoFESTU, przedsięwzięcia będącego realizacją zapisów strategii promocji Krotoszyna na najbliższe lata. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele:
- Stowarzyszenia Twoja Alternatywa
- Stowarzyszenia Rodzina Ułańska
- Stowarzyszenia Szansa
- Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej
- Stowarzyszenia Bractwo Rycerskie Ziemi Kaliskiej – Poczet Wierzbięty z Krotoszyna
- Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej
- Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły G-4
- Stowarzyszenia Motocykli Ciężkich i Weteranów Oldtimers Krotoszyn
- Stowarzyszenia Klubu Motocyklowego Ignis Ardens MC Poland
- Stowarzyszenia Razem Krotoszyn
- Uczniowskiego Klubu Sportowego Bila
- Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
- Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział Krotoszyn
- Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego Famuła
- Koła Pszczelarzy w Krotoszynie
- Wspólnoty Wiara i Światło „Przemienienie” przy Parafii Andrzeja Boboli
- Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych
- Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja
- Stowarzyszenia Pomóżmy Sobie
- Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły na Parcelkach
- Stowarzyszenia Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości.
W KrotoFEŚCIE udział zadeklarowały również następujące organizacje:
- Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Krotoszyn
- Krotoszyńskie Towarzystwo Muzyczne
- Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Okno Południowej Wielkopolski
- Stowarzyszenie Krotochwile
- Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
- Polski Czerwony Krzyż Krotoszyn
Po kilku słowach wstępu, dotyczącego strategii promocji Krotoszyna, przedstawieniu wstępnego programu imprezy, w czasie której zostanie zaprezentowane nowe logo miasta i gminy, oraz pokazie zdjęć z miasteczka organizacji pozarządowych, przygotowanego w ubiegłych latach, organizacje poproszono o zaprezentowanie własnych wyobrażeń dotyczących przebiegu imprezy. Każda z nich miała szansę graficznego przedstawienia swojej wizji i jej omówienia. Takie rozwiązanie wyzwoliło ożywioną dyskusję na temat ostatecznego kształtu całego przedsięwzięcia. Pojawiły się pomysły dotyczące gier i zabaw podwórkowych dla dzieci, koncertów zespołów lokalnych, różnych pokazów, biesiady sąsiedzkiej, pojedynków rycerskich, obozowiska harcerskiego, prezentacji ułanów, parady motocykli, pokazu zabytkowych samochodów, wymienialni książek, prezentacji szybowców, przelotu samolotu nad Krotoszynem i wielu innych atrakcji, które wypełnią sobotnie popołudnie 8 czerwca. Planowana jest także projekcja filmu Doroty Latour „Przesyłka”. Tego samego dnia w Krotoszynie zjawi się goszczący już u nas kilkakrotnie pociąg „Ziemianin”. Sporo czasu poświęcono sprawie miejsca, w którym powinna się odbyć promocyjna impreza. W grę wchodzi ulica Rynkowa i Mały Rynek oraz teren przed budynkiem dworca.
Bogaty dorobek uczestniczących w KrotoFeście organizacji pozarządowych ukaże wspólna prezentacja. Dostarczone przez organizacje materiały zostaną poddane obróbce i montażowi. Materiały w wersji elektronicznej, zawierające maksymalnie pięciominutowe przedstawienie działalności stowarzyszenia do połowy maja przyjmuje Wydział Promocji, Przedsiębiorczości i Integracji Europejskiej Urzędu Miejskiego na ulicy Kołłątaja 7, pokój 46 lub 47.
Czekamy także na zgłoszenia innych organizacji i mieszkańców Krotoszyna, którzy chcieliby się zaprezentować na tej imprezie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Centrum Koordynacyjno-Informacyjnego na ulicy Zdunowskiej 12.
w celu otrzymania zezwolenia na handel, do 6 maja należy określić dokładnie zakres swoich działań w ramach Miasteczka oraz sporządzić spis produktów spożywczych (placków, zup, napojów i innych) sprzedawanych przez organizację .
Jacek Kępa, Magdalena Głowienkowska