Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827480
Wiadomości
grafika
„Wehikuł Czasu – Krotoszyn AD 1415”
"Wehikuł Czasu – Krotoszyn AD 1415"

W sobotę 13 czerwca w krotoszyńskim parku odbędzie się impreza rekonstrukcyjna zatytułowana „Wehikuł Czasu – Krotoszyn AD 1415”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Regionalne w Krotoszynie wraz z Pocztem Wierzbięty z Krotoszyna oraz miejscowym Urzędem Miejskim.

 

W zamyśle ma to być pierwsza z cyklu imprez rekonstrukcyjnych organizowanych corocznie pod wspólnym tytułem „Wehikuł Czasu”. Każdego roku organizatorzy pragną zapraszać rekonstruktorów zajmujących się inną epoką historyczną. Z okazji jubileuszu 600lecia lokacji miejskiej Krotoszyna zaproszono tym razem kilkudziesięciu rekonstruktorów przełomu XIV i XV stulecia z różnych zakątków naszego kraju.

 

Od godziny 10.oo aż do godziny 20.oo w Parku Wojska Polskiego będzie można podziwiać rekonstrukcje strojów, uzbrojenia oraz wyposażenia obozowego z okresu początków naszego miasta. Ponadto rozstawione zostaną kramy, w których rekonstruktorzy prezentować będą swój kunszt rzemieślniczy. Pojawią się między innymi stolarze, szewc, płatnerz, garncarz, iluminator, skryba, krawiec, mincerz, farbiarz, a nawet kat. Przy niektórych ze stoisk prowadzone będą warsztaty (np. garncarskie, kaligraficzne, łucznicze, szermiercze), gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli spróbować swoich zdolności w dawnym rzemiośle. Dla najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa, w której pojawi się możliwość uczestnictwa w bitwie na miecze, walki ze smokiem oraz udziału w wielu innych atrakcjach.

 

Podczas imprezy odbędą się również widowiskowe zmagania samych rekonstruktorów. O godzinie 14.oo wezmą oni udział w turnieju łuczniczym, o 16.oo w szranki staną lekkozbrojni, a o godzinie 18.oo odbędzie się najbardziej efektowny turniej rycerski, w którym naprzeciw siebie staną najciężej opancerzeni wojownicy.

 

Impreza odbędzie się w okolicy Szkoły Podstawowej nr 4 – serdecznie zapraszamy.

ikona daty26-05-2015, 12:16 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń9296
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt