Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45818032
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Koncert solistów PSM I stopnia

 

2 grudnia w Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie odbył się „Koncert solistów” Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia (PSM) z okazji 600 urodzin miasta. Koncert rozpoczął dyrektor szkoły  Marek Olejnik, który przywitał przybyłych gości. Niezwykle miłą atmosferę koncertu stworzyli prowadzący nauczyciele Joanna Mykietiuk-Paszek i Mateusz Fidyka, przeplatając występy  artystów żartami, refleksjami i sentencjami.

Emocje młodych artystów i dźwięki melodii granych przez nich na fortepianie, skrzypcach, flecie, gitarze, klarnecie na długo zapamiętają przybyli na koncert goście, którzy usłyszeli  utwory takich kompozytorów jak: J. S. Bach, H. Wieniawski. M. Carcassi, H. J. Krumpfer, M. Barthomieu, L. van Beethoven, R. Schumann, M. Rakov, A. Piazzola, A. Jarnefelt, I. Paderewski, F. Chopin.

W koncercie wystąpił również zespół uczniów klasy drugiej, który był zapowiedzią „Koncertu zespołów” z okazji 40-lecia PSM I stopnia. Koncert jubileuszowy odbędzie się w marcu 2016 roku.

Wszystkim twórcom koncertu i przybyłym gościom podziękował burmistrz Franciszek Marszałek, który życzył młodym artystom i nauczycielom wytrwałości w pracy i sukcesów oraz współdziałania przy realizacji tego typu przedsięwzięć.
Na koniec uroczystości na wszystkich  wykonawców i najmłodszych słuchaczy czekała słodka niespodzianka.ikona daty04-12-2015, 09:03 ikona autoracki jj ikona wyświetleń3193
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt