Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827478
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja27-09-2017 15:10
ikona autormmc
ikona ilości zdjęć16
Załączniki:
Inauguracja projektu "Wdrożenie wysokiej jakości e-usług administracyjnych..."

27 września 2017 r. o godz. 12:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie odbyła się inauguracja projektu "Wdrożenie wysokiej jakości e-usług administracyjnych w gminie
Krotoszyn, Kobylin, Rozdrażew, Koźmin Wielkopolski, Zduny, Sulmierzyce i w Powiecie Krotoszyńskim".
 
Zakres rzeczowy projektu obejmuje realizację zadań przyczyniających się do rozwoju elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie administracji publicznej. Projekt obejmuje uruchomienie systemów teleinformatycznych, zakup sprzętu komputerowego i przeprowadzenie szkoleń.
Celem bezpośrednim realizacji projektu jest zwiększenie poziomu wykorzystania technologii informacyjno- komunikacyjnych w procesie udostępniania zasobów i realizacji zadań publicznych na terenie powiatu krotoszyńskiego.
 
Realizacja projektu będzie wpływać pozytywnie na rozwój przedsiębiorczości oraz sprzyjać integracji mieszkańców i poprawie jakości życia na terenie całego powiatu krotoszyńskiego.
Podstawowy zakres zmian w procesie świadczenia usług dotyczy zastąpienia formularzy papierowych, przesyłanych w chwili obecnej pocztą tradycyjną lub w trakcie osobistych wizyt w Urzędach, możliwością złożenia formularzy on-line z dowolnego miejsca z wykorzystaniem Internetu.
Zmiana ta spowoduje m.in.:
- skrócenie czasu niezbędnego do załatwienia danej sprawy   (oszczędność czasu pracowników urzędów i mieszkańców),
- zmniejszenie kolejek w urzędach,
- ograniczenie kosztów paliwa po stronie mieszkańców,
- ograniczenie kosztów eksploatacyjnych po stronie urzędów,  lepszą organizację pracy i usprawnienie rejestru prowadzonych spraw w urzędach.
Powyższe czynniki powodują, że wprowadzone zmiany sposobu świadczenia usług w sposób znaczący usprawniają cały ich proces i przyczyniają się do rozwoju e-administracji w jednostkach objętych projektem.
 
Projekt ułatwi załatwianie spraw w urzędzie osobom niepełnosprawnym mającym trudności z poruszaniem się, ponieważ szereg spraw będzie można załatwić z domu, korzystając z drogi elektronicznej, bez konieczności osobistego przychodzenia do urzędu.
Z tego powodu projekt ułatwi też załatwianie spraw:
 - osobom opiekującym się małymi dziećmi (zwykle są to kobiety),
 - osobom w podeszłym wieku,
 - osobom zamieszkałym z dala od urzędu, zwłaszcza nieposiadającym samochodu (np. na wiejskim obszarze gminy).
 
Zakresy usług:
 
1) E-usługi:
 - Elektroniczny Obieg Dokumentów - zintegrowany z platformą E-Puap, systemami dziedzinowymi i BIP, umożliwiający uzyskanie informacji o stanie realizacji sprawy w urzędzie,
 - Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta - służące do udostępnienia interesantom urzędu danych w zakresie ich zobowiązań, wnoszenia przez nich płatności drogą elektroniczną oraz składania wniosków i deklaracji przez Internet (e-formularze), zintegrowane z systemem informatycznym urzędu i EOD.
 
2) E-oświata:
 - Elektronicznej system rekrutacji do szkół i przedszkoli - zapewnia sprawny przebieg procesu rekrutacji. Wykorzystanie systemu nie tylko redukuje chaos i wynikający z niego zbędny stres kandydatów i ich rodziców, ale gwarantuje również, że proces naboru przebiega według jasnych i przejrzystych zasad.
 - Szkolne biblioteki cyfrowe - nowoczesny system do obsługi biblioteki szkolnej. Ułatwia codzienną pracę bibliotekarza i przyspiesza ewidencjonowanie wypożyczeń. Katalog biblioteki dostępny jest dla uczniów o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych.
 
3) E-Rada - system wspomagający pracę Rady Miejskiej - obsługa i integracja wszystkich najważniejszych zadań realizowanych przez Radę Miejską, jej kompleksowe zarządzanie i komunikację pomiędzy radnymi i mieszkańcami, którzy będą mogli przeglądać informacje o posiedzeniach, obradach, projektach, uchwałach Rady. Przewiduje się zakup tabletów dla radnych i systemu wizualizacji na sali sesyjnej.
 
4) www - modernizacja / rozbudowa / budowa strony internetowej miasta/gminy i jej podstron.  te - w ramach portalu dla Urzędu zostaną wykonane podportale dla jednostek podległych.  Strony zostaną wykonane zgodnie z technologią RWD (Responsive Web Design), dzięki czemu będą się prawidłowo wyświetlać na każdym urządzeniu niezależnie od rozdzielczości ekranu (np. smartfony, tablety). Strony zostaną wykonane zgodnie e standardem WCAG 2.0 poziom AA, dzięki czemu zwiększy się dostępność portalu dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla osób starszych
 
5) E-Info - System informacji prezentowanej na multimedialnych wyświetlaczach (z ang. Digital Signage). System bardziej przyciąga uwagę od rozwiązań tradycyjnych (np. papierowych plakatów), przez co odbiorcy łatwiej dowiadują się o danym wydarzeniu czy poznają konkretne informacje.
 
6) E-GiS - Digitalizacja zasobów przestrzennych -  wektoryzacja Miejscowych Planów Zagospodaro-wania Przestrzennego oraz Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, możliwość generowania wypisu i wyrysu z MPZP, rejestr decyzji o warunkach zabudowy,  system informacji adresowej.
 
 

* Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się w załączonej prezentacji.
 
 
[Adam Augustyniak]

 
 
 

ikona daty11-10-2017, 20:18 ikona autoraaa ikona wyświetleń2711
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt