Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827461
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja12-10-2017 07:41
ikona autorPB
ikona ilości zdjęć27
Mahle nadal inwestuje!

11 października w MAHLE Polska, największym zakładzie produkcyjnym Krotoszyna, odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział członkowie zarządu MAHLE Polska – dr Andreas Kosicki i Michał Lejkowski, oraz dyrektorzy poszczególnych jednostek organizacyjnych – dr Tadeusz Karolczak, Radosław Domaradzki, dr Paweł Lisiak. Na konferencję został zaproszony starosta krotoszyński Stanisław Szczotka oraz burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek. Prezes zarządu, dr Andreas Kosicki, poinformował o planach inwestycyjnych firmy na najbliższe lata. Na początku grudnia tego roku zostanie uruchomiona linia produkcyjna tłoków stalowych. Ich produkcja będzie przebiegała w najnowocześniejszej technologii, zastosowanej w Krotoszynie po raz pierwszy na świecie. Powstaje także hala o powierzchni około 13 000 metrów kwadratowych, w której rozpocznie się produkcja wałków rozrządu. Zarząd koncernu MAHLE w Stuttgarcie podjął decyzję o wybudowaniu w Krotoszynie fabryki filtrów. Inwestycje przyniosą znaczny wzrost zatrudnienia, w najbliższych latach MAHLE Polska zatrudni kilkaset osób. Znaczną ich część, około 300 osób, będą stanowiły kobiety, przyjęte do pracy w zakładzie produkcji filtrów. Plany inwestycyjne firmy wymagają w ciągu najbliższych pięciu lat przebudowania całej infrastruktury podziemnej. Będzie to koszt około 40 milionów złotych. Wielokrotnie większe kwoty pochłonie budowa hal i zakup linii technologicznych. Firma planuje także rozbudowę zakładu ostrowskiego, który wytwarza produkty związane z obiegiem powietrza. Co drugi samochód na świecie ma w sobie części wyprodukowane przez koncern MAHLE. Produkty MAHLE Polska dostarczane są do wszystkich największych marek samochodowych na świecie. Realizacja wszystkich planowanych inwestycji uczyni z zakładu w Krotoszynie najbardziej znaczący zakład w całym światowym koncernie MAHLE.

Krotoszyńska firma nie planuje zatrudniania obcokrajowców. Średnia pensja w MAHLE Polska to 4000 zł. Dane te nie dotyczą kadry zarządzającej. Około 10% pracowników to osoby zatrudniane za pośrednictwem firm zewnętrznych. Powodem takiego stanu rzeczy jest obawa przed powtórzeniem się kryzysu z roku 2008. W ciągu roku około 50-60 z tych osób przechodzi na umowy o pracę bezpośrednio z MAHLE Polska.

Plany koncernu MAHLE sięgają dalej. Już teraz fabryki koncernu wytwarzają części do samochodów z napędem hybrydowym. Na targach motoryzacyjnych koncern zaprezentował prototyp samochodu elektrycznego.

Obecni na konferencji włodarze samorządu powiatowego i gminnego podkreślali rolę, jaką zakład odgrywa w życiu lokalnych społeczności i deklarowali współpracę w realizacji planów zakładu.

 

Jacek Kępa

ikona daty11-10-2017, 17:29 ikona autoraPB ikona wyświetleń4443
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt