Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45818224
Wiadomości
grafika
SP nr 7 w Dierdorfie

W dniach 28.04.2018 - 03.05.2018 po raz kolejny rodziny ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. H. Jordana w Krotoszynie przeżyły wspaniałą przygodę w Dierdorfie. Wyjazd ten był również okazją do świętowania 20-lecia współpracy między naszymi szkołami, zainicjowanej w 1998 r. przez ówczesną panią dyrektor Zofię Deckert.

Główne uroczystości odbyły się 02.05.2018 r. w szkole partnerskiej Gutenberg Schule.

Do wspólnego świętowania zaproszono gości: burmistrza Związku Gmin Horsta Rasbacha, przewodniczącą Towarzystwa Współpracy Krotoszyn - Dierdorf Kamilę Riedrich oraz byłych dyrektorów szkoły Rainera Hummela i Karla Augusta Heiba, którzy zainicjowali tę współpracę po stronie niemieckiej.

20 lat współpracy to przede wszystkim spotkania rodzin, uczniów i nauczycieli z Polski i Niemiec. To poznawanie nie tylko zabytków, atrakcji przyrodniczych, degustacji potraw regionalnych ale przede wszystkim życia codziennego ludzi w zaprzyjaźnionym mieście/kraju.

Po tylu latach udając się do Dierdorfu/Krotoszyna jedziemy jak do dobrych znajomych, a nie rzadko po prostu do Przyjaciół (przez duże P).

Podczas ostatniego wyjazdu była okazja do spotkań osób, które jako pierwsze odwiedziły Dierdorf przed 20 laty, ale co bardzo optymistyczne dla naszej współpracy były też rodziny, które po raz pierwszy gościły w tym mieście.

Z prawdziwą przyjemnością obserwujemy jak młodzi ludzie/dzieci znajdują wspólny język ze swymi rówieśnikami posługując się wszelkimi formami komunikacji począwszy od języka niemieckiego, angielskiego, a skończywszy na rękach, gestach i mimice (każdy sposób jest dobry).

To prawdziwy sukces przełamywania stereotypów obserwując relacje młodych ludzi; to prawdziwa przyjemność usłyszeć od inicjatorów współpracy Pana Karla Augusta Heiba i Rainera Hummla po polsku „proszę, dziękuję bardzo, wszystkiego dobrego”.

Z ogromną radością odwdzięczamy się słowami „bitte, vielen Dank, alles Gute”.

 

Tekst i zdjęcia:

SP nr 7

 

 

 

 

 

ikona daty07-05-2018, 14:28 ikona autoraPB ikona wyświetleń834
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt