45827460
grafika
Rülzheim Südpfalzlauf na dystansie 10 kilometrów - KS Krotosz

W miniony weekend biegacze naszego klubu odwiedzili zaprzyjaźniony Rulzheim w południowo-zachodnich Niemczech, by wystartować w Rülzheim Südpfalzlauf na dystansie 10 kilometrów.

Poniedziałkowy bieg stanowił zwieńczenie całego, trzydniowego pobytu. W tej małej, nadreńskiej miejscowości, w partnerskim powiecie ziemskim Germersheim, krotoszyńscy biegacze gościli w dniach od 19 do 21 maja.

Nasi biegacze zostali bardzo serdecznie przywitani przez niemieckich przyjaciół. Swój czas wolny spędzali wspólnie z ekipą, która w zeszłym roku odwiedziła Krotoszyn w związku z organizowanym Biegiem Krotosa. W planach wyjazdu znalazło się między innymi zwiedzanie muzeum techniki w Speyer, a także katedry w Spirze, która jest najstarszą zachowaną świątynią romańską na świecie. Nie zabrakło również czasu na wspólne zjedzenie posiłku, wypicie niemieckiego piwa czy niedzielny poranny trening z biegaczami miejscowego klubu biegowego LG Rulzheim.

W świąteczny poniedziałek, w związku z obchodzonymi w tym dniu w Niemczech Zielonymi Świątkami, biegacze punktualnie o 9:00 wystartowali w biegu na dystansie 10 kilometrów. Wśród nich znalazła się także piątka zawodników KS KROTOSZ - Justyna Olejniczak, Maciej Sobkowiak, Piotr Grzempowski, Karol Olejniczak oraz Andrzej Maciejewski. Krotoszyńscy biegacze na linii startu zostali bardzo mile przedstawieni przez organizatorów biegu, a następnie przywitani przez innych uczestników zawodów oklaskami. Trasa biegu niemalże w całości wiodła przez ścieżki pobliskiego lasu, co sprawiło, że biegacze mogli się ze sobą ścigać przy pięknych okolicznościach przyrody.

W ramach organizowanych zawodów odbyły się również bieg i chód na dystansie 5,2 km, półmaraton, a także biegi dziecięce.

Biegacze naszego klubu na zawodach w niemieckim Rulzheim zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, bowiem aż 5 razy stawali do dekoracji.

Zwyciężczynią biegu na dystansie 10 km w kategorii Kobiet okazała się Justyna Olejniczak, która trasę pokonała w czasie 40:08, wygrywając jednocześnie swoją kategorię wiekową. Spośród krotoszyńskich biegaczy trasę najszybciej pokonał Karol Olejniczak, który z czasem 39:55 bieg ukończył na 13 miejscu OPEN, jednocześnie zajmując 3 miejsce w kategorii M45. Jako trzeci krotoszynianin na mecie zameldował się Piotr Grzempowski, który z czasem 40:09 wywalczył drugie miejsce w kategorii M30. Następny w kolejności - Andrzej Maciejewski, pokonując dystans w czasie 43:15 uplasował się na 3 miejscu w kategorii M55. Piątym zawodnikiem klubu był Maciej Sobkowiak, który dystans 10 km ukończył w czasie 45:36.

Bez wątpienia dla piątki biegaczy naszego klubu był to wspaniale spędzony czas oraz niezapomniane przeżycia. Mamy nadzieje, że już niebawem biegacze partnerskiego powiatu Germersheim odwiedzą nas ponownie, w jeszcze liczniejszym gronie.