45827588
grafika
Sukces Ósemki w Mistrzostwach Polski w Głuchołazach

W dniach 24-27.05.2018 odbyły się w Głuchołazach Mistrzostwa Polski w mini siatkówce „czwórki” chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Prawo reprezentowania w tych zawodach mieli mistrzowie poszczególnych województw. Wielkopolskę reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie. W wyniku losowania trafiliśmy do jednej z czterech grup, mianowicie do grupy D. W rozgrywkach eliminacyjnych wygraliśmy w stosunku 2:1 z SP8 Lubin oraz PSP 3 ze Starogardu Gdańskiego oraz ulegliśmy w końcowej klasyfikacji brązowym medalistom mistrzostw - SP Mirzec w stosunku 1:2. Walka była niesamowita, okupiona kontuzją Filipa Wawrockiego, który musiał zakończyć udział w mistrzostwach. Te wyniki pozwoliły drużynie Ósemki walczyć w najlepszej ósemce mistrzostw. W kolejnej grupie spotkaliśmy się z najlepszymi drużynami z grupy C. W pierwszym meczu ulegliśmy niestety 2:0 SP21 Grudziądz – srebrnemu medaliście mistrzostw (25:13,25:18). Kolejny mecz z SP 303 Warszawa miał zadecydować o kolejności w grupie i walce w stawce o miejsca 5-8. Chłopcy rozpoczęli bardzo dobrze, gdyż pierwszy zespół wygrał 25:18. Następna czwórka także nie oddała prowadzenia do końca seta i wygrała 26:24. Na tym etapie chłopcy byli bardzo skoncentrowani, nie popełniali własnych błędów, a wykorzystywali błędy rywali. W półfinale przyszło zmierzyć się z SP3 Leżajsk. Wygranie tego meczu pozwalało nam walczyć o miejsce V w całych mistrzostwach. Zespół w składzie Adrian Gromski, Tobiasz Florczyk, Wiktor Mackiewicz, Filip Pinkowski nie zostawili wątpliwości kto jest lepszy wygrywając 25:11. W tym dniu walczyliśmy bez zawodników rezerwowych, gdyż Tomek Łęcki musiał wrócić na Mistrzostwa Wielkopolski, a Filip Wawrocki do domu ze względu na odniesioną kontuzje w pierwszym dniu. Kolejna czwórka w składzie Paweł Pęcak, Krzysztof Szymlet, Jakub Hylewicz oraz Sebastian Ligęza walczyli do końca ulegając 20:25. O końcowym wyniku decydował tie-break. Mecz był bardzo wyrównany ze względu na stawkę meczu i nikt nie popełniał błędów. W końcowej fazie seta Ósemka odskoczyła na dwa punkty i nie oddała prowadzenia, wygrywając 15:12. W ostatnim dniu musieliśmy ponownie zmierzyć się o miejsca 5-6 z SP303 Warszawa. Pierwszy set to seria błędów naszych zawodników, dlatego musieliśmy gonić wynik. W końcówce seta zabrakło zimnej krwi i set zakończył się wygraną przeciwników 28:26. Kolejna czwórka także popełniła szereg błędów i set zakończył się wygraną rówieśników z Warszawy 25:17.

Udział zespołu z Ósemki należy uznać za duży sukces. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie prezentowała bardzo wyrównany poziom siatkarski podczas całych Mistrzostw Polski, kończąc udział na wysokim VI miejscu. Chłopcy starali się godnie reprezentować Krotoszyn i Wielkopolskę, podchodząc do każdego pojedynku maksymalnie skoncentrowani.

Zawodnicy oraz trener Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie dziękują serdecznie Burmistrzowi Krotoszyna za wsparcie finansowe, bez którego nie byłby możliwy wyjazd na Mistrzostwa Polski w Głuchołazach.